Zafer Mahallesi Halk Toplantısı Yapıldı
Selçuk Kaymakam Vekili Vali Yardımcısı Erol Türkmen Başkanlığında, meydan kahvehanesinde gerçekleştirilen Halk günü Toplantısına İlçe Emniyet Müdürü Adem Köpük,  Selçuk Belediye Başkan Yardımcısı Tülay Ayarman, İlçe Müftüsü Hasan Kırkan, İlçe Sağlık Müdürü Dr. İsmail Yalçın, İlçe Milli Eğitim Müdürü Cezayir Bilekli, İlçe Tarım Gıda ve Hayvancılık Müdürü Mustafa Acargil, İlçe Yazı İşleri Müdürü Mehmet Veysel Badem, Halkeğitim Merkezi Müdürü Mustafa Güzel, Kaymakamlık Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Müdürü Dilara Aksin ile diğer Mahalle Muhtarları katıldı.
Halk Gününde İlçede devam eden ve yapılması planlanan yatırımlar hakkında genel bilgiler veren Kaymakam Vekili Erol Türkmen, toplantıya katılan vatandaşların, Mahalle Muhtarları, Oda ve Kurum amirlerinin fikirlerini, sorun, talep ve dileklerini dinledi.
Zafer mahallesi sakinlerinin genel şikayetleri olan yolların altyapı çalışmaları neticesinde kazılıp düzgün yapılmaması konusunda söz alan Selçuk Belediye Baykan Yardımcısı Tülay Ayarman; “ Mahalle sakinlerimizin sorunlarını biliyoruz, ilçemiz gerek doğalgaz gerekse su sisteminin yenilenmesi neticesinde yollarımız bozuldu. Bizler konunun takipçisiyiz devamlı müteahhitlerin başında kortrolör arkadaşlarımız denetliyorlar. Gerektiği yerde eksik kalan yerlerde biz de yolun kapatılması ve eski haline getirilmesi konusunda çalışıyoruz. Sizlerden sadece ricamız, bu bahara kadar biraz daha sıkıntı yaşıyacağız, bunun bilincinde hareket etmeliyiz, ondan sonra hep bareber rahata kavuşacağız, biraz daha sabredelim” dedi.
Halkeğitim Merkezi Müdürü Mustafa Güzel Haleğitim merkezinin yaptığı çalışmalar hakkında kısa bir bilgi vererek “Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın emirleri doğrultusunda Tüm Türkiye de başlatılan okuma yazma seferberliğine bizde Halkeğitim Merkezi olarak tüm imkanlarımızla katılıyoruz. Çevrenizde tanıdığınız bildiğiniz okuma yazma bilmeyen varsa bizlere bildirin kendilerine ulaşalım. Önümüzdeki haftalarda hem öğleden önce hem öğleden sonra Atatürk İlköğretim okulunda başlayacak” dedi.
Selçuk Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü Mustafa Acargil, Devletin Tarım politikalarıyla ilgili yeni çalışmalar hakkında bilgi verdi Acargil “Bu sene tarım zararlılarıyla mücadele konusunda yeni olarak yaban domuzu zararı da tarım sigortası kapsamına alınmıştır. Ayrıca hayvan hırsızlığıda teminat altına alınmıştır. Bu sene ilk olarak Devlet tarlada işlenen işle ilgili olarak çiftçilerimizin Mazot parasının yarısını karşılayacak. İlçe tarım müdürülüğünün kapısı açık buyrun gelin, destekler konusunda bilgilendirelim, bu konularla ilgilenen müracat etmek isteyenler varsa bekliyoruz, dedi.