Turizm Koordinasyon Toplantısı Yapıldı
 
Selçuk Kaymakam Vekili Sayın Erol Türkmen başkanlığında İMKB Turizm Otelcilik’te yapılan toplantıya  Selçuk Belediye Başkanı Dr. Dahi Zeynel Bakıcı, Belediye Başkan Yardımcısı Tülay Ayarman, İlçe Jandarma Komutan Vekili Jandarma Kıdemli Başçavuş İbrahim Aktaş, Yazı İşleri Müdürü M. Veysel Badem, İlçe Sağlık Müdürü Dr. İsmail Yalçın,  Efes Müze Müdürü Cengiz Topal, Belediye Zabıta Müdürü Özkan Aracı, Turizm Danışma Müdür Vekili Halil Bölge ve Selçuk’ta faaliyet gösteren turizm işletmeleri sahipleri ve yöneticileri ile sivil toplum örgütü temsilcileri katıldı.
Selçuk Turizm Koordinasyon Kurulu toplantısında daha önceden belirlenmiş 19 gündem maddesi görüşüldü ve işleme konulması için çalışmalara başlanacağı belirlendi.
Genel denetleme komisyonunun oluşturulması, özellikle Şirince Köyünde şikayet konusu olan canlı müzik kaynaklı gürültünün engellenmesi, Turizm sezonunda inşaat yasağı, İlçe merkezinde trafiğe kapalı alanlarda motosiklet kullanılmasının sınırlandırılması ve etkin denetlenmesi, İşletme ve Lokantaların fiyat tarifeleri ve kaldırım işgallerinin denetimi, elde satışın engellenmesi, St. John Kilisesi ve Kale civarının madde bağımlılarından temizlenmesi, hileli ve güven sarsıcı satışların engellenmesi, Efes alt kapıdaki faytoncuların araçlarının ve kullanıcılarının bakımsız olması, Şirince de yoğun saatlerde köy merkezine araç trafiğinin sınırlandırılması gibi maddeler üzerinde görüşler bildirildi.
Selçuk Kaymakam Vekili Erol Türkmen, toplantıya katılan turistik işletmelerin temsilcilerine “Bu tür sorunları dile getirdiğininz için teşekkür ediyorum. Sorunların bu şekilde konuşarak halledileceğine inanıyorum. Dile getirilen sorunları en yakın zamanda çözüme kavuşturacağız” dedi.