Şirince Köyü’nde Halk Günü Toplantısı  17 Aralık 2017
Toplantıya Selçuk Kaymakamı Sayın Ayhan Boyacı, Selçuk Belediye Başkanı Dahi Zeynel Bakıcı, Selçuk İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Mustafa Alptuğ Aydınlı,  Kaymakamlık Yazı İşleri Müdürü M.Veysel Badem,  İlçe Milli Eğitim Müdürü Cezayir Bilekli, Selçuk İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdür Vekili Müslim Hartavi, Mahalle Muhtarları, Orman İşletme Şefi Seyran Badem, Kaymakamlık Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Dilara Aksin ve Mahalle sakinleri katıldı.
Selçuk Kaymakamı Sayın Ayhan Boyacı  yaptığı konuşmada “bütün köylerimizde asfalt, parke taşı yaptırıldı bunları devletimiz yaptı. Allah devletimize zeval vermesin.  Biz her zaman devletimizden bir istedik ise iki geldi üç geldi’’dedi.  Bütün köylerimizin asfalt ve parke taşlarını 2014 yerel seçiminden önce en iyi şekilde tamamladık. Genel olarak da Selçuk Çamlık, Havutçulu yolu bölünmüş yol çalışmaları son hızla devam ediyor. Selçuk-Tire yolununda yapımına başlandı. İzban hattımız Sayın Başbakanımızın teşrifleriyle  açıldı. Hükümet konağımızın yapımı devam ediyor. En kısa sürede faaliyete geçecek. Doğalgaz İlçemize geldi altyapı çalışmaları devam ediyor. Devletimizin, Hükümetimizin İzmir için açıkladığı 35 büyük proje içerisinde olanlardan birincisi İzban yapıldı. İkincisi karayollarımız da yapılıyor. Üçüncüsü de Efes Antik kanal projesi de başladı. Kimse devlet baba kadar evlatlarını düşünmez. Kimse şirince’ye ait olanı sırtına alıp götürmedi. Hükümet konağımızın yapılmakta olduğu meteoroloji arsasını Orman ve Su İşleri Bakanımızdan talep ettik. Konuyu bilmesine rağmen Belediye Başkanımız da orayı belediyeye talep etmiş. Biz de kendisiyle konuştuk burasının Hükümet Konağı yapılmasının gerekliliğini anlattık, o da peki dedi ve isteğini geri çekti. Belediyemizin Hükümet Konağı ile ilgili yaptığı katkı budur. Değerli arkadaşlar Devlet işinde vatandaş, kurumlar arası işbirliği asıldır. Şirince de bu güne kadar kimsenin burnu kanamadı ama duvara bir raf asan burası benim dedi, o da rızkını kazandı kimse elinden aldı mı? Almadı. Biri bir şey tutturdu mu aynısından yanda ki dükkan da satmaya başlıyor. Sonra lokma çok bölünüyor. Bu hiç de hoş olmayan manzaraya bir dur dememiz lazım. Burada sadece Şirince ye özgü yöreye has ürünlerin satılması lazım. Otantik ürünlerin satılması, orijinal yöre otları, orijinal zeytin yağı  satılması lazım. Önüne gelen ben istediğimi satarım mantığıyla hareket ederse Şirince yi kaybederiz” dedi.
Selçuk Belediye Başkanı Dahi Zeynel Bakıcı da  “Bugün Selçuk’ta ne yapılıyorsa belediyenin muhakkak katkısı vardır. Yakında Adliye Sarayı yapılacaktır. Burada da belediyemizin üstün gayretleri vardır. Bu şekilde başta mülki idare amirimiz Kaymakamımız olmak üzere Selçuk’u layık olduğu yere getirmek için elbirliğiyle çalışıyoruz”dedi.e yapılıyorsa belediyenin muhakkak katkısı vardır. Çok basit bir örnek vereyim. Örneğin kaymakamlık binasının yapılmasında dahi belediyenin üstün gayretleri olmuştur. Yakında Adliye Sarayı yapılacaktır. Burada da belediyemizin üstün gayretleri vardır. Bu şekilde başta mülki idare amirimiz, kaymakamımız olmak üzere Selçuk'u layık olduğu yere getirmek için paydaşlarımızla beraber el birliğiyle çalışıyoruz” diye konuştu.e yapılıyorsa belediyenin muhakkak katkısı vardır. Çok basit bir örnek vereyim. Örneğin kaymakamlık binasının yapılmasında dahi belediyenin üstün gayretleri olmuştur. Yakında Adliye Sarayı yapılacaktır. Burada da belediyemizin üstün gayretleri vardır. Bu şekilde başta mülki idare amirimiz, kaymakamımız olmak üzere Selçuk'u layık olduğu yere getirmek için paydaşlarımızla beraber el birliğiyle çalışıyoruz
Şirince Köyü sakinleri soru cevap şeklinde geçen toplantıda birçok sıkıntılarını dile getirdiler.Toplantıya katılan birim amirleri sorulan sorulara cevap vererek vatandaşları bilgilendirdiler.