SELÇUK’UN KURTULUŞ GÜNÜNDE TOPLU AÇILIŞ

Başbakan Binali Yıldırım Selçuk'ta, kurtuluş günü kutlamalarının yanı sıra toplu açılış ve temel atma törenine katıldı.

Tanrıseven Karşıladı

Selçuk İlçesinin Kuruluşu, Toplu Açılış ve Temel Atma Törenleri için Selçuk’a gelen Başbakan Binali Yıldırım’ı tören alanında tire Kaymakamı ve Selçuk Kaymakam Vekili Dr. Hasan Tanrıseven karşıladı.

Başbakan’dan Müjdeler Başbakan Binali Yıldırım, İzmir'de TCDD Selçuk-Torbalı İZBAN Hattı'nın açılış töreninde başka müjdelerde verdi. "İstanbul'un Marmaray'ı var da İzmir'in olmaz mı?" diye soran Yıldırım, İzmir Körfez Geçişi'nin hazırlıklarının sürdüğünü belirterek Körfez'in 6 dakikada geçileceğini müjdeledi.

Başbakan ayrıca Selçuk Devlet Hastanesi binasının yapımına başlanması, Efes - Meryem Ana Teleferik hattı projesi, doğal gaz gibi Selçuk için önemli olan projelerin de önümüzdeki süreçte hayata geçeceği müjdelerini de verdi

Kaymakam Tanrıseven de Eşlik Etti

Yapılan konuşmaların ardından kurdele kesme töreninde ile tamamlanan yatırımlar hizmete konuldu. Başbakan Binali Yıldırım’ın yanı sıra Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Sağlık Bakanı Ahmet Demircan, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, İzmir Vali Erol Ayyıldız, Selçuk Kaymakamlığına da vekâlet eden Tire Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven ve İzmir Milletvekilleri tesislerin birlikte açılışı yaptılar.

Kaymakam Boyacı’dan teşekkür

Açılış Töreninde Başbakan Binali Yıldırım geçirdiği kaza sebebiyle raporlu olan Selçuk Kaymakamı Ayhan Boyacı’ya söz

verdi. Kaymakam Boyacı, Başbakan Binali Yıldırım’a teşekkür ederek, yapılan hizmetlerin önemine dikkat çekti.

İlk sefer Yıldırım’dan

Başbakan Yıldırım, açılış sonrası vatman koltuğuna geçerek tren hattının ilk seferini gerçekleştirdi. Başbakan Yıldırım'a, Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak ile Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan da eşlik etti.