Selçuk’un Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 96. Yıldönümü Kutlandı
 
Törende ilk olarak Selçuk Kaymakamlığı ve Selçuk Belediye Başkanlığı çelenklerinin sunumu yapıldı. Törene Selçuk Kaymakam Vekili Erol Türkmen, Selçuk Belediye Başkanı Dr. Dahi Zeynel Bakıcı, Emniyet Müdürü Muhiddin Murat Yener, İlçe Jandarma Komutan Vekili Ömer Eşit, Daire amirleri, siyasi parti temsilcileri, muhtarlar, gaziler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından Selçuk Belediye Başkanı Dr. Dahi Zeynel Bakıcı günün anlam ve önemi belirten bir konuşma yaptı. Selçuk’un tarihi boyunca medeniyetlerin buluştuğu bir kent olduğunu belirterek konuşmasına başlayan Başkan Bakıcı; “Her birimiz hemşehrilik hukuku içerisinde, günlük yaşamın dinamikleri içerisinde bu kentin medeniyetine katkı sunuyoruz. Tıpkı yüzyıllar boyunca olduğu gibi, tıpkı yüzyıllar sonrasında da olacağı gibi. Biz kendi günlük hayatlarımızın akışında yaşarken hepimiz bu medeniyeti inşa ediyoruz, ilmek ilmek örüyoruz. Bir taraftan kendi hayatlarımızı idame ettirirken; diğer yandan da kentimizin varlığına varlık katıyoruz. Geçmişten günümüze ulaşan medeniyet yoluna küçük küçük taşlar bırakıyoruz” dedi.
Selçuk’taki hayatı Şair Nazım Hikmet’in “ Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür /ve bir orman gibi kardeşçesine” benzettiğini ifade eden Başkan Bakıcı; “Selçuk Türkiye içerisinde nadide bir coğrafya ve giderek daha fazla insan, yaşamak için, Selçuk’u tercih ediyor. Selçuk’un yaşamak için tercih edilen bir kent olması eminim hepimiz için gurur vericidir. Selçuk’un yaşam standartlarını daha yukarı çekmek, refah düzeyini arttırmak için en önemli çıkış yolumuz çalışmaktır. “Sadece Selçuk’un değil ülkemizin bağımsızlığı ve özgürlüğü için büyük önem arz eden bugünlerde bir kez daha Cumhuriyetimizin Kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü, Anadolu’nun Türk toprağı olması ve kalması için çaba gösteren tüm muzaffer komutanlarımızı Çakabey’i, Emir Sasa Bey’i, Fatih Sultan Mehmet’i, Çanakkale şehitlerimizi, 15 Temmuz şehitlerimizi, Güneydoğu şehitlerimizi, Anadolu topraklarında her daim var olan sayıları bilinmeyen Alp Aslanları, Nene Hatunları, Seyit Onbaşıları, Ömer Halisdemirleri ve en nihayetinde Mustafa Kemalleri saygıyla anar, hepimiz adına onlara minnetlerimi sunarım. Selçuk’un kurtuluşunun 96. Yılı kutlu olsun" dedi.
Başkan Bakıcı’nın konuşmasının ardından Selçuk Şahabettin Sarıdede Halk Eğiti Merkezi’nin Halk oyunları ekibinin zeybek gösterisi ve Ödemiş Belediyesi Bandosunun verdiği kısa konserle Selcuk'un Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 96. yılı kutlama çelenk programı sona erdi.
Kutlama etkinlikleri bugün akşam saat: 21.30’da Pazar Yeri’nde düzenlenecek olan Pamela & Ümit Besen Konseri ve havai fişek gösteriyle devam edecek.