SELÇUK’TA CUMHURBAŞKANLIĞI BİSİKLET TURU HEYECANI

Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu’nun bu yıl 53.’sü düzenlenecek. Turun 2 etabı 13-14 Ekim tarihleri arasında Selçuk’ta gerçekleştirilecek. Kaymakam Tanrıseven, Selçuk olarak Tur ile ilgili hazırlıklara başladıklarını belirtti.

Türkiye’nin uluslararası spor etkinlikleri arasında son derece prestijli yeri olan Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu, 10-15 Ekim tarihleri arasında 6 etap olarak düzenlenecek.

FİNİŞ VE START SELÇUK’TA

10 Ekim’de Alanya’dan başlayacak olan Tur’un 205 kilometrelik dördüncü etabı 13 Ekim’de Marmaris’ten başlayıp Selçuk’ta sona erecek. Beşinci Etap ise 14 Ekim’de Selçuk’tan start alıp Karşıyaka’da son bulacak.

TANRISEVEN “TUR TANITIM İÇİN BÜYÜK FIRSAT”

Selçuk Kaymakam Vekili Dr. Hasan Tanrıseven, Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu’nun, tanıtım için eşsiz bir fırsat olduğunu belirtti. Tur’un 4. etabının Selçuk’ta son bulacağını, 5. etabın ise Selçuk’tan start alacağını belirten Kaymakam Tanrıseven şunları kaydetti:

“Tur, Eurosport başta olmak üzere dünyanın dört bir yayında yayın yapan 120 ülkede yayınlanacak. Bu yayınlarda Efes, Meryem Ana Evi, St. John Bazilikası ve Selçuk görüntüleri izleyicilere sunulacak. Selçuk’un çok büyük tanıtımı olacak.”

Kaymakam Tanrıseven, Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu Organizasyon Komitesi ve Türkiye Bisiklet Federasyonu Temsilcileri ile koordineli olarak hazırlıkların gözden geçirildiğini belirterek, “Yarışların gerçekleşeceği tarihe kadar eksiklikleri gidereceğiz. Selçuk olarak Tur için en iyi şekilde hazırlıklarımızı yapıyoruz” dedi.

TUR’UN KATEGORİSİ YÜKSELTİLDİ

World Tour kategorisine yükselen Dünyanın tek kıtalararası bisiklet turu, 2017 yılında dünyaca ünlü sporcu ve takımların üst düzey mücadelesine sahne olacak. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu, 2008 yılından bu güne kadar olduğu gibi bu sene de başta Eurosport olmak üzere 120’nin üzerinde ülkede, ulusal ve uluslararası prestijli kanallar aracılığıyla canlı ve banttan yayınlar ile dünya genelinde geniş bir erişim ağına ulaşmaktadır.