Selçuk’ta Bereket Ormanları Oluşturuldu
Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın Muhterem  Eşleri Sayın Emine Erdoğan’ın öncülüğünde 81 ilde başlatılan “Bereket Ormanları” projesi kapsamında Selçuk’ta da “Bereket Ormanı” oluşturuldu.
İlçemiz Sultaniye Mahallesinde gerçekleştirilen Bereket Ormanları fidan dikim programına Selçuk Kaymakamı Sayın Ayhan Boyacı, Selçuk Gönül elçileri Başkanı Havva Boyacı, Belediye Başkanı Dahi Zeynel Bakıcı, Cumhuriyet Savcısı Gökhan Emre Albay, İlçe Emniyet Müdürü Adem Köpük, İlçe Jandarama Komutanı Mustafa Alptuğ Aydınlı, İlçe Sağlık Müdürü Zilhice Turan, Orman İşletme Şefi Seyran Badem, Selçuk’ta ki Tüm daire amirleri, siyasi partilerin başkan ve temsilcileri, Muhtarlar, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasından sonra Selçuk Gönül Elçileri Başkanı Havva Boyacı yaptığı konşmasında “Sayın  Cumhurbaşkanımızın Saygı değer eşleri Emine Erdoğan Hanımefendinin himayelerinde başlatılan Bereket Ormanları projesi kapsamında İzmir İlimizde 500 bin fidan dikileceği, Ülkemiz genelinde binlerce fidan dikileceği, Selçuk İlçemizde de bugün 5 bin fidan dikileceği malumlarınızdır. Gönül elçileri olarak Kamu görevlileri, Selçuk Halkı ve öğrencilerimize Ağaç sevgisini aşılamak için buğün bu güzel töreni organize ediyoruz. Türk Milleti olarak dini inançlarımızın da gereği asırlar öncesinden toplumumuzda ağaç sevgisi kuşaktan kuşağa yayılmıştır.  Sayın Cumhurbaşkanımız ve Sayın eşleri Muhterem Emine Erdoğan’ın ağaç dikilmesine önderlik etmeleri ve bereket ormanı adını vermeleri çok anlamlıdır.Bugün bu fidanları dikerken İlçemizden Sayın Cumhurbaşkanımıza ve Sayın Eşleri Emine Erdoğan Hanımefendiye bu örnek ve güzide davranışlarından dolayı şükranlarımızı, sevgi ve saygılarımızı yolluyoruz, Allah’a Emanet Olsunlar. Diktiğimiz fidanlar hayırlı olsun Bereket ormanı  olsunlar, katılmalarınızdan dolayı sizlere emeği geçenlere teşekkür eder saygılar sunarım” dedi. 
Selçuk Belediye aşkanı Zeynel Bakıcı yaptığı konuşmasında “ Sayın Cumhurbaşkanımızın Eşleri Emine Erdoğan Hanımefendinin öncülük ettiği Bereket ormanları oluşturmayla ilgili Türkiyenin 81 ilinde aynı anda gerçekleştirilen bir proje. Gerçekten önemli bir proje, desteklenmesi gereken bir proje, daha doğrusu bizlernde sahiplenmemiz gerekiyor. Bu sahiplenmeyi burada bugün 5 bin fidan dikerek gerçekleştireceğiz. Ağacın ne olduğunu bizim toplumumuz iyi biliyor. Ormanın ne olduğunu iyi biliyor. Dolayısıyla yemyeşil bir Türkiye arzusu içerisinde böyle bir projeyi gerçekleştirdikleri için başta Sayın Cumhurbaşkanımızın Eşine teşekkürlerimi iletiyorum, sağ olsunlar var olsunlar, hepinize teşekkür ediyorum sevgiler saygılar sunuyorum” dedi.
Selçuk Kaymakamı Sayın Ayhan Boyacı yaptığı konuşmada “Bizim toplumumuzda, örf  adetimizde, Yunus Emre’nin, Tabduk Emrenin, Hacı Bayram Veli’nin şiir ve sözlerinde  ağacın önemi vurgulanmıştır. İnsanlar doğduklarında ağaçla buluşurlardı, beşikle. Dinimiz ağacın, yeşilliğin sevgisini önemini vurgular. Peygamberimiz Hz Muhammed (S.A.V.) Kıyamet kopuyor olsada elinde bir fidan olan o fidanı diksin diyerek, ağacın ne kadar önemli olduğunu vurgulamıştır. Fatih Sultan Mehmet “ormanlarımdan bir dal kesenin başını keserim”  diyerek  ormanların çok iyi korunması gerektiğini vurgulamıştır. Başta Sayın Cumhurbaşkanımızın ve Muhterem Eşlerinin ormana, ağaca,  yeşile sahip çıkmaları çok anlamlı. Bugün Sayın Cumhurbaşkanımızın Eşleri İzmir’i şereflendirdiler ve beraberlerinde 81 ilin Valisinin elçileri Gönül Elçileri başkanları, ilçelerde Kaymakam eşleri olan Gönül Eşleri başkanları sıfatıyla bu etkinlik sayesinde İzmirimizi şereflendirdiler. Allah kendilerinden razı olsun. Buradan Sayın Cumhurbaşkanımıza ve Muhterem eşleri Emine Erdoğan Hanımefendiye Şahsım, ilçem ve tüm Selçuklular adına minnet ve şükranlarımı sunuyorum. Onların önderliğinde bugün dikilen fidanlar birer büyük bereket ormanı olacaklar.Allah kendilerinden razı olsun.Bu vesileyle siz değerli dostlarımada sevgi ve saygılar sunuyorum.Bu güzel Yavrularımızı da ilerde bu güzel günü tatlı bir anı olarak hafızalarında muhafaza edecekler.Bugün akşam evde annelerine dersanede okulda heryerde arkadaşlarına “bende ağaç diktim” diyecekler.Yeşilin herzaman önemi var,ormanı sevelim,yeşili koruyalım.Bereket ormanlarımız hepimiz için hayırlı uğurlu olsun, saygılar sevgiler”dedi.
Sultaniye Mahallesinde oluşturulan Bereket Ormanları için Kaymakam Ayhan Boyacı ,Gönül Elçileri Selçuk Başkanı Havva Boyacı, Belediye Başkanı Zeynel Bakıcı, Kurum Amirleri, Muhtarlar ve öğrenciler temsili fidan diktiler ve Sultaniye köy meydanında katılanlara pilav ve ayran ikram edilerek program sona erdi.