Selçuk Şehit Ömer Halisdemir İMKB Anadolu Lisesi öğrencileri Lösemili Çocuklar Haftası sebebiyle anlamlı bir etkinliğe imza attı. Türkiye’de lösemi hastalığı adına farkındalık oluşturan LÖSEV’E (Lösemili Çocuklar Sağlı ve Eğitim Vakfı) destek olmak için imza atılan etkinlikte öğrenciler okul bahçesinde bedenleriyle LÖSEV ve 20. Yıl yazdı. Etkinliğe katılanlar lösemili çocuklara destek olmak için beyaz maskeler taktılar. 
2- 8 Kasım tarihleri arasında lösemi hastalığı ile ilgili farkındalık oluşturmak adına tüm Türkiye’de etkinliklerin yapıldığı Lösemili Çocuklar Haftası sebebiyle Selçuk’ta anlamlı bir etkinlik düzenlendi. Selçuk Şehit Ömer Halisdemir İMKB Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından düzenlenen etkinliğe Kaymakamımız Sayın Ekrem İnci, Selçuk Belediye Başkanı Dr. Dahi Zeynel Bakıcı ve daire amirleri de katıldı. 
Lösemi hastalığı hakkında bilgi vermek, lösemili çocuklar ve ailelerinin yaşadığı zorluklar konusunda toplumu bilinçlendirmek adına tüm Türkiye' de yapılan etkinliklere bir halka da Selçuk ekledi. Etkinlikte bir kan hastalığı hakkında bilgi verilerek; bu hastalığın belirtileri ve korunma yolları hakkında bilgi verildi. Etkinlikte geçmişte lösemi hastalığını atlatmış olan Yağız Murat LÖSEV hakkında bilgi verdi. 
Etkinlik öncesi bir konuşma yapan Selçuk Belediye Başkanı Dr. Dahi Zeynel Bakıcı; LÖSEV’in yaptığı çalışmaların önemine değindi. Lösemi hastalığı ile ilgili tüm resmi kuruluşlara ve topluma görev düştüğünü belirten Başkan Bakıcı; “2- 8 Kasım Lösemili Çocuklar Haftasıdır. Hepimizin, her zaman lösemi ile ilgili duyarlılık taşımalıyız” dedi. 
Organizasyondan dolayı teşekkürleri sunan Sayın Kaymakamımız yaptığı konuşmada; “Lösemi ile ilgili farkındalık oluşturmamız ve tedbirli olmamız lazım. LÖSEV ülkemizde bu hastalık ile ilgili farkındalık oluşturmada çok önemli bir rol oynadı” dedi.
Yapılan konuşmaların ardından Selçuk Şehit Ömer Halisdemir İMKB Anadolu Lisesi öğrencileri okul bahçesinde bedenleriyle LÖSEV ve 20. Yıl yazıları yazdılar.