Selçuk Şehidini Yalnız Bırakmadı
Diyarbakır’da güvenlik güçleriyle teröristler arasında çıkan çatışmada 1 polis şehit oldu, 9 polis yaralandı, 1 terörist etkisiz hale getirildi. Özel Harekat Polisi Şehit Ahmet Alp Taşdemir'in Selçuk'taki Baba Ocağına ateş düştü.
Diyarbakır’da çıkan çatışmada şehit olan polis memurunun Selçuk Cumhuriyet Mahallesindeki  baba ocağına ateş düştü. Selçuk İsabey Cami imamı İbrahim Taşdemir’in oğlu Polis Memuru Ahmet Alp Taşdemir (26) Diyarbakır’da çıkan çatışmada şehit oldu. Evli ve bir çocuk babası olan Şehit Polis Ahmet Alp Taşdemir’in cenazesi Cumartesi günü öğle namazını müteakip Manisa Salihli Şehitliğinde defnedildi.
Oğlunun Şehit haberini alan Selçuk İsabey camii imamı İbrahim Taşdemir, acı haber karşısında metaneti, dik duruşu ve Allah’a teslimiyeti ile bütün Türkiye’yi ağlattı. İlk andan itibaren Şehit ailesinin yanından hiç ayrılmayan  Selçuk Kaymakamı Sayın Ayhan Boyacı, Belediye Başkanı Zeynel Bakıcı ve İlçenin tüm protokol üyeleri ve siyasi parti başkanları Şehit Polis Ahmet Alp Taşdemir'in Baba ocağına giderek acılı aileyi yalnız bırakmadılar. Selçuk Kaymakamı Ayhan Boyacı ve Eşi Havva Hanımefendi Şehit Cenazesinin Adnan Menderes Hava Limanında ki törene ve Salihlide ki törene de katıldılar.  
Şehit polis memuru Ahmet Alp Teşdemir'in cenaze namazını, İlçemiz İsabey Camiinde imamlık yapan babası İbrahim Taşdemir kıldırdı. Namazdan sonra oğlunun Türk bayrağına sarılı tabutuna dönüp konuşan acılı baba, "Allah sizlerden razı olsun. Rabbimizin nimetlerini sayamayız. Bana Rabbimin en büyük nimetlerinden birisi Ahmet oğlum doğduğunda geldi. Rabbim oğlumun şehadetiyle bizi ikinci kez ödüllendirdi. Rabbime hamdolsun. Bu necip milletin neferiydi. Oğlumla telefonda konuştuğum zaman, sık sık 'Abdestsiz çıkma' derdim. O da bana 'Zaten alıyorum' derdi. Rabbime sonsuz hamdolsun, böyle bir evladın babası olmaktan şeref duyuyorum" dedi. Bu sırada şehit polisin eşi de kızıyla tabutun başında bekledi. Şehit polis Taşdemir'in tabutu daha sonra bir süre meslektaşları tarafından omuzlarda taşındı ve cenaze aracına konuldu. Şehit Polis Memuru Ahmet Alp Taşdemir, daha sonra Salihli Şehitliğinde toprağa verildi. 
Akşam saatlerinde Selçukta ki Taziye evinde Şehidimiz için Mevlüd ve Kur’an-ı Kerim okundu. Buradaki programa da Kaymakamımız Ayhan Boyacı, eşi Havva Hanım, Belediye Başkanı Dr. Dahi Zeynel Bakıcı, siyasi partilerimiz, ilçe Başkan ve mahalleli ve Selçuklular katıldı.