Selçuk  Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'ne 12 Ek Dersliğin Temeli Atıldı
01Aralık 2017

Şehit Polis Demet Sezen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Ek Bina Temel Atma Töreni yapıldı. Törene AK Parti İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya, Selçuk Kaymakamı Ayhan Boyacı, Selçuk, Selçuk Belediye Başkanı Dr. Dahi Zeynel Bakıcı, Cumhuriyet Başsavcısı Gökhan Emre Albay ,  AK Parti Selçuk İlçe Başkanı Sema Yeşilçimen, Selçuk İlçe Milli Eğitim Müdürü Cezayir Bilekli, Kamu kurumu müdürleri, siyasi parti temsilcileri, belediye meclis üyeleri, muhtarlar, okul öğretmenleri ve öğrenciler katıldı. 
Saygı    duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan temel atma töreninde bir konuşma yapan AK Parti İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya Selçuk’un İzmir’deki 30 ilçe içerisinde ayrı bir yere sahip olduğunu belirterek; Sayın Başbakanımız Binali Yıldırım’ın ortaya koyduğu hem 35 proje içerisinde, hem de 1414 proje arasında aslan payını Selçuk alıyor. Geçtiğimiz günlerde çok güzel bir şekilde İZBAN’ı Selçuk’a kazandırmanın mutluluğunu hep birlikte hissettik. Selçuk’un çehresini değiştirecek Antik Liman Projesi’nde de ihale aşamasına başlamış olduk. İlk kazmayı da yakın bir süre içerisinde inşallah atacağız. Hükümet Konağımız, adliye, TOKİ, projelerinin her biri Selçuk’un geçmişten gelen değerleri açısından önemlidir. 

Bizim Selçuk için planlamış olduğumuz hizmetler 600 Milyon TL’yi geçmiş durumda. İzmir’in diğer ilçeleriyle de kıyasladığımız zaman gerçekten çok önemli bir rakam” dedi. Selçuk’un var olan potansiyelini yansıtabilmesi için bu projelere ihtiyaç duyduğunu belirten Kaya; “Selçuk ve Selçuklular tüm bunları hak ediyor. Bu yatırımların kazandırılmasında Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a, Sayın Başbakanımız Binali Yıldırım’a Selçuk a yapılacak hizmetler konusunda her zaman bizleri bilgilendiren Selçuk Kaymakamımıza, Belediye başkanımız ile Ak Parti ilçe başkanımıza çok teşekkür ediyorum ” dedi. 

Temel Atma Töreninde kapanış konuşmasını yapan Selçuk Kaymakamı Ayhan Boyacı yaptığı konuşmasında “Hayatta en hakiki mürşit ilimdir” diyen yüce Atamızın bu sözleri fevkalade. İşte bir ilim yuvasının ek binası temelini atıyoruz. Adını verdiğimiz Polis Memuru Demet Sezen kardeşimizin de ruhu şad olsun. 12 derslikten oluşan ve 3 Milyon 84 Bin TL’ye mal olacak olan Şehit Polis Demet  Sezen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ek binası başta olmak üzere Selçuk’a yapılan ve yapılacak tüm yatırımlar için başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım olmak üzere, milletvekillerimize, ilgili kurum ve kuruluşlara şükranlarımı sunuyorum” dedi.
Yapılan konuşmalardan sonra Selçuk İlçe Müftüsü Hasan Kırkan temeli yeni atılacak eğitim kurumu için dua etti. Kurban kesilmesinden sonra temel atma töreni gerçekleştirildi.