SELÇUK KAYMAKAM V. DR. HASAN TANRISEVEN'İN
19 EYLÜL GAZİLER GÜNÜ MESAJI
 
 
      Bulunduğumuz zorlu coğrafyada tarihin her döneminde tüm zorluklara karşı hür yaşamayı, bağımsızlık ve istiklalini canı pahasına korumayı ilke edinen yüce Milletimiz, bu uğurda şehit ve gazi olmayı büyük bir onur ve gurur saymıştır.
 
       Milletimizin huzur ve güvenliği için gözünü dahi kırpmadan canını ve bedenlerini bu topraklar uğruna feda eden şehit ve gazilerimiz mayamızdır. Bizler şehitlerimizi, şehitlerimizin emanetlerini ve gazilerimizi daima başımızın üzerinde tutarak, koruyacak ve sahip çıkacağız.
 
       Bildiğimiz gibi yüce Milletimizin, asırlardır Anadolu toprakları üzerinde verdiği varoluş mücadelesinin düsturu “Ölürsem şehit, kalırsam gazi” sözünde saklıdır. Vatan sevgisi ve iman; Milletimizin cesareti ile birleşmiş; gaza ruhu, bu topraklar üzerinde ölümsüzleşmiştir.
 
       Bu vesileyle, başta 19 Eylül 1921 tarihinde Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından 'Gazilik' unvanı verilen büyük önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, Çanakkale’den Kurtuluş Savaşı’na kadar bu Vatan topraklarını bize emanet eden Kahramanları rahmet ve minnetle anıyoruz. Ayrıca, Kore’den, Kıbrıs'a, Ülkemizde teröre karşı verilen mücadelede öne atılan ve özellikle, 15 Temmuz’da bu Milletin, bu devletin bekası için yüreğini koyan bütün gazilerimizi de minnet ve şükranla anıyor, Gaziler Günü’nü tebrik ediyorum.