Polis Teşkilatının 173. Yılı Selçuk’ta Kutlandı
Türk Polis Teşkilatı’nın kuruluşunun 173. yılı dolayısıyla Selçuk Atatürk Anıtı önünde bir tören düzenlendi. Selçuk İlçe Emniyet Müdürlüğü’nün Atatürk Anıtı’na çelenk sunumu ile başlayan tören saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile devam etti. Programa Selçuk Kaymakam Vekili Erol Türkmen, Belediye Başkanı Dr. Dahi Zeynel Bakıcı, Cumhuriyet Savcısı Gökhan Emre Albay, İlçe Emniyet Müdürü Adem Köpük, Daire Amirleri, Siyasi Partilerin Başkan ve temsilcileri, Mahalle Muhtarları ve vatandaşlar katıldı.
Selçuk İlçe Emniyet Müdürü Adem Köpük ve Selçuk Kaymakam Vekili Erol Türkmen günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yaptılar. Sayın Kaymakam yaptığı konuşmasında; Bu gün Türk Polis teşkilatımızın 173. Yıldönümünü idrak ediyoruz. Değerli arkadaşlarım, insanların birarada yaşadığı dönemlerden itibaren güvenlik ihtiyacı çok önemli olmuştur. Polis teşkilatımızın kuruluş felsefesi budur. Değerli dostlar millet ve toplum olarak düzene verdiğimiz önem, “Ya Devlet Başa, Ya Kuzgun Leş’e” atasözünde özetlenmiştir. Çatışmalarda şehit olan kahraman polislerimizi rahmet minnet ve şükranla anıyoruz. Bugün hayatta olan gazi polislerimize sağlık ve uzun ömürler diliyoruz. Şehitlerimizin ailelerine başsağlığı diliyoruz ve görev başında aktif çalışan bütün polis kardeşlerimize başta sağlık ve uzun ömürler diliyorum. Türk Polis Teşkilatının 173. Kuruluş yılını tekrar kutluyor bu uğurda hayatını seve seve veren kahraman şehitlerimizi saygıyla anıyor sevgi ve saygılarımı sunuyorum, dedi.
Protokol üyeleri daha sonra Selçuk Şehitliği’ni ziyaret etti. Burada Şehitlerimizin kabirlerine karanfil bıraktı ve dualar edildi. Türk Polis Teşkilatı’nın kuruluşunun 173. yılı dolayısıyla düzenlenen tören Selçuk İlçe Emniyet Müdürlüğü ziyareti ile sona erdi. 10 Nisan 2018 Salı günü öğlen saat:12.00’de Tahsinağa Camiinde Lokma dökülecek ve ikindi namazı vaktinde de aynı camide mevlid okunacaktır.