Öğretmenler Günü Kutlandı
    24 Kasım 2017 Cuma
 
24 Kasım Öğretmenler Günü Selçuk’ta Atatürk Anıtı’nda düzenlenen çelenk sunulması töreni ve Selçuk Belediyesi Tiyatro Salonu’nda hazırlanan program ile kutlandı. Selçuk Şehit Ömer Halisdemir İMKB Anadolu Lisesi tarafından düzenlenen program Halkın büyük beğenisini topladı.
24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlamaları Selçuk’ta Atatürk Anıtı’na çelenk sunulmasıyla başladı. Selçuk İlçe Milli Eğitim Müdürü Cezayir Bilekli’nin Atatürk Anıtı’na çelenk sunmasından sonra saygı duruşunda bulunularak İstiklal Marşı okundu. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’e 24 Kasım 1928’de Millet Mektepleri tarafından başöğretmen unvanı verilmesi sebebiyle kutlanan 24 Kasım Öğretmenler Günü  Selçuk Belediyesi Tiyatro Salonu’nda organize edildi.
Programa Selçuk Kaymakamı Sayın Ayhan Boyacı, Selçuk Belediye Başkanı Dr. Dahi Zeynel Bakıcı, Selçuk İlçe Milli Eğitim Müdürü Cezayir Bilekli, İlçe Emniyet Müdürü Adem Köpük başta olmak üzere kurum amirleri, öğretmenler, muhtarlar, siyasi parti başkanları ve temsilcileri, basın mensupları ile öğrenciler katıldı. Şehit Ömer Halisdemir İMKB Anadolu Lisesi tarafından hazırlanan programda saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasından sonra Selçuk İlçe Milli Eğitim Müdürü Cezayir Bilekli günün anlam ve önemine ilişkin bir konuşma yaptı. Bilekli konuşmasında Mustafa Kemal Atatürk’ün öğretmenlerle ilgili sözlerinden örnekler vererek “ Öğretmenlik insanlık tarihinin en önemli ve ölümsüz mesleğidir. Öğretmen insanların kendi ayakları üzerinde durmasını sağlayan, bireylerin yaşamları boyunca kendilerine gerekebilecek bilgileri kazanmalarına yardımcı olan ve toplumun sürekli önünde giden bir gönül eridir. Öğretmenlik gaye ve hizmet mesleğidir” dedi.
Selçuk Kaymakamı Sayın Ayhan Boyacı da yaptığı konuşmasında; “Değerli öğretmenlerimizi her gün anarken bir gün de organize bir program ile onları anıyoruz. Öğretmenlerin öğrencilerin hayatında bir aile bireyi kadar önemli olduğunu belirten Sayın Kaymakam; “Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk bütün meslek gruplarının önemini çeşitli sözlerle anlatmıştır. Ancak öğretmenler için söylediği; “Milletleri kurtaranlar yalnız ve ancak öğretmenlerdir” diyerek öğretmenlerin bir toplumun, bir ülkenin kurtulmasında oynadığı rolü çok dikkatle vurgulamışlardır” dedi.
Yapılan konuşmalardan sonra Selçuk’ta ilkokul, ortaokul ve liseler arasında düzenlenen resim, şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödülleri protokol üyeleri tarafından verildi. Törende Milli Eğitim Bakanı Sayın İsmet Yılmaz’ın 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı okundu. Selçuk Kaymakamı Sayın Ayhan Boyacı 24 Kasım Öğretmenler Günü sebebiyle düzenlenen programda emekli olan öğretmenlere Hizmet Şeref Belgelerini vererek; yaptıkları hizmetlerden dolayı teşekkür etti.
24 Kasım Öğretmenler Günü özel programı, okul öğretmenlerinden Müzik Öğretmeni Yahya Murat Ukap ve Gökçe Kar ile Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Tufan Arıkan tarafından hazırlanan oratoryo ve konser ile son buldu.