Muhtarlar Günü Törenle Kutlandı
19 Ekim 2015 tarihli Resmi Gazetede yayımlarak resmen kutlanmaya başlanan “19 Ekim Muhtarlar Günü” kapsamında Selçuk Atatürk Anıtında tören düzenlendi. Atatürk Anıtı önünde düzenlenen törene Selçuk Kaymakamı Sayın Ayhan BOYACI, Selçuk Belediye Başkanı Dr. Dahi Zeynel BAKICI, siyasi parti başkan ve temsilcileri, resmi daire amirleri ve çalışanları ile mahalle muhtarları katıldı.
Tüm Muhtarları temsilen Selçukta görev süresi en uzun muhtar olan 14 Mayıs Mahallesi Muhtarı Niyazi BAKICI’ nın Atatürk Anıtına çelenk sunumu ile başlayan “19 Ekim Muhtarlar Günü” kutlamaları saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla devam etti. 14 Mayıs Mahallesi Muhtarı Niyazi BAKICI, muhtarlık müessesesinin çok eskilere dayandığını belirterek; “Muhtarlar devletin daima yanında olan ilk kademe hizmet gören bir müessesedir. Muhtarlarımız her zaman için halkın yanında ve onlarla birlikte hizmet görmüştür. Bizler muhtarlar olarak daimi surette devletin yanındayız” dedi. Muhtarların halkın ihtiyaçlarının belediye başkanları, kaymakamlar gibi devletin temsilcilerine aktarmada önemli bir kurum olduğunu kaydeden Niyazi Bakıcı; “Muhtarlar devletin ilk kapısıdır. Bugünü bize armağan eden Başbakanımıza, baş muhtar olan Cumhurbaşkanımıza nimet ve şükranlarımızı sunarız. Yapılacak tüm hizmetlerde muhtar arkadaşlarımızla beraber bilfiil çalışmaya devam edeceğiz” dedi.
14 Mayıs Mahallesi Muhtarı Niyazi Bakıcı’ nın konuşmasından sonra Selçuk Kaymakamı Sayın Ayhan BOYACI yaptığı konuşmada; “Demokrasinin temel taşı, en küçük mülki amiri olan muhtarlarımızın böyle bir günle onure edilmesi hepimiz için çok memnuniyet verici bir uygulama. Devlet bir mıntıkanın, mahallenin ihtiyaçlarını takip eder. Yakın çevresinde neler olup bittiğinin devlete iletilmesi açısından muhtarlar çok önemlidir. Önemli bir vazife yapan muhtarlarımızın gerçekten böyle bir günde onure edilmesi gerçekten çok anlamlı. Muhtarlar Günü tüm muhtarlara hayırlı, uğurlu olsun” dedi.  Günün anlam ve önemini belirten konuşmadan sonra tüm mahalle muhtarları Selçuk Kaymakamı Sayın Ayhan BOYACI’ yı makamında ziyaret ettiler.