Sayın mesai arkadaşlarım, değerli dostlarım, bir yıl daha ömrümüzden gitti...
         Yaşanan acı-tatlı olaylar insanlar için unutulmayacak hatıralardır. Hatırlandıkça düşünülür, başkalarına, çevremizdeki kişilere, dostlara, aile çevresine anlatılır, insanlar hayattan ders alırlar. Kamu hizmetleri; yatırımlar; fertler ve toplum için çok güzel hatıralardır.
         İzmir-Torbalı- Selçuk hızlı tren hattı Tepeköy-Selçuk arası bitti. 8 Eylül tarihinde Sayın Başbakanımız Binali YILDIRIM' ın şereflendirmeleri ile açılışı yapıldı. Çamlık- Havutçulu-Ortaklar' a Aydın il hududuna kadar gidecek.
         Ulaştırma Bakanlığımız Karayolları Genel Müdürlüğü Torbalı-Selçuk-Ortaklar-Aydın "Bölünmüş Yolu" ve genişletme çalışmaları çok hızlı bir şekilde devam ediyor. Selçuk-Tire yolu genişletme çalışmaları  devam ediyor. Doğalgaz şehir içi "Şebeke" çalışmaları devam ediyor. Belevi, Zeytinköy, Barutçu, Şirince, Acarlar, Sultaniye, Çamlık, Gökçealan, Havutçulu, Aydın Hududa kadar köyleri de dahil etmek için teklifimiz var.
         Bir yıl evvel tüm bu yatırımlara "Başlanacak" diyorduk. şimdi ise hepsi çoktan başladığı için hızla devam ediyor. Selçuk-Pamucak güzergahı ve Pamucak asfalt sahil yolu aydınlatma yapıldı. Valiliğimiz, Kültür ve Turizm Bakanlığımız ve Kalkınma Bakanlığımızın katkılarıyla Selçuk-Pamucak yolu çevre ve diğer köyler için modern kanalizasyon ve arıtma sistemi programımızda. Yeni ortaokul inşaatımız devam ediyor. Selçuk-İzmir çıkış istikameti Bayraklı mevkiinde TOKİ konutları, Yüksek Öğretim Kız-Erkek öğrenci yurdu, yatılı fen lisesi, Kadın sığınma evi, yeni hastane binası proje ve imar çalışmaları bitmek üzere, başlanacak. 6 Mayıs 2017 tarihinde temeli atılan Selçuk İlçesi Yeni Hükümet Konağı inşaatı  devam ediyor, 2018 ilkbaharda bitmiş olacak.
         Antik kanal inşaatına yakın zamanda başlanacak. Tarım bakanlığımızın almış olduğu tedbirler kapsamında kırsal kalkınma yatırımlarını destekleme projeleri kapsamında çiftçi kayıt sisteminde 1260 çiftçiye destek olundu. 933.835 TL destekleme primi ve biyolojik mücadele desteği nakit para verildi.
         Selçuktan yapılan meyve ihracatına destek olunmuş, kolaylıklar sağlanmıştır. 2016 yılı ihracatı; mandalina 4.300 ton, nar 1.500 ton, ayva 400 ton olup, 2017 ihracatı devam etmektedir, bu rakamlar üzerinde sonuçlanacaktır.
         Terör ve sabotaj eylemlerine karşı her zaman hassas ve müteyakkız durumda olarak özellikle ilçemiz ve komşu ilçelerimize de faydalı olarak çok önemli, etkili çalışmalarla turist sağlığı ve turizm güvenliği tedbirlerimiz çok verimli oldu. Dış ülkeler seyahat acenteleri ve firmaların en yüksek yöneticilerinden teşekkür aldık. 2017 yılı turizm sezonu ikinci yarısında konaklama tesislerimiz, otellerimiz doldu, işletmecilerimizin yüzü güldü. 2018 turizm sezonu bağlantılarımızı biliyoruz, çok iyi olacak.
         Özgürlük ve Demokrasi bilincimizle davletimiz ve milletimizle el ele hiçbir darbe girişimine müsaade edilmeyecek, milletimiz iradesine ve özgürlüğüne sahip çıkacaktır.
         Büyük Kurtarıcı, Cumhuriyetimizin Kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve Silah Arkadaşlarını, Çanakkale ve Kurtuluş Savaşı Şehitlerimizi, Terör Şehitlerimizi, 15 Temmuz 2016 Şehitlerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyor, yaşayan gazilerimize sağlık ve uzun ömürler diliyoruz.
         İlçemiz için geçmişte yapılan ve halen yapılmakta olan yatırım faaliyetlerinden dolayı Devletimize, Hükümetimize, Valiliğimize minnettarız, şükranlarımızı sunuyoruz. Allah Razı Olsun.
         Geleceğe ümit ve huzurla, güvenle bakıyoruz. Yeni Yılda yeni şevk ve heyecanla, üstün moralle, Kamu-Özel tüm kurumlar, işletmeler, sektörlerimiz büyük dayanışma ve güven duygusu içinde elbirliğiyle İlçemizi daha ileriye götürmek için çok çalışacağız. Güler yüzle hizmet vererek "Bugünümüzün işini" yarına bırakmayacağız.
         Tüm mesai arkadaşlarımın, siyasi partilerimizin Başkanları ve tüm mensuplarının, sivil toplum kuruluş ve başkanlarının ve üyelerinin, Meslek odalarımız başkanları ve yönetim kurulu üyelerimizin, tüm muhtarlarımızın, İlçemizde bulunan yerli-yabancı turist misafirlerimizin, ÇOK MUHTEREM SELÇUKLU HEMŞEHRİLERİMİZİN, bize çalışmalarımızda ışık tutan sayın basın mensuplarımızın Yeni Yıllarını Kutlar, sağlık, huzur dolu günler, bereketli ve bol kazançlar dileğiyle sevgi ve saygılarımı sunarım.
 
 
 
                                                                                                           Ayhan BOYACI      
                                                                         Selçuk Kaymakamı