Şehit Abdullah Tayyip olçok AİHL öğrencileri proje koordinatörü Tarih Öğretmeni Alim Davarcı ile birlikte TUBİTAK 4006 Bilim fuarı etkinliğini gerçekleştirdiler.Öğrencilerin öğretim programı çerçevesinde ve kendi ilgi alanları doğrultusunda belirledikleri konular üzerine araştırma yaparak araştırmalarının sonuçlarını sergiledikleri ve eğlenerek öğrenmeye ortam sunan Bilim Fuarına Kaymakamımız Sayın Ekrem İnci, İlçe Emniyet Müdürü Muhittin MuratYener, İlçe Milli Eğitim Müdürü Cezayir Bilekli, Şube Müdürleri, İlçe Müftümüz ve okul müdürleri katılmıştır. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasından sonra İlçe Milli Eğitim Müdürü ve Sayın Kaymakamımız Tubitak 4006 Bilim Fuarı açılış konuşmalarını gerçekleştirdiler.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Cezayir Bilekli açılış konuşmasında;"Bilim fuarları öğrenmeye istekli, merak eden, araştırmacı, bilinçli bireylerin yetişmesine katkı sağlayan öğrenme metotlarından biridir. Bilim fuarları, genç beyinlerin bilimin önemini kavrayıp, birçok teorik bilginin gerçek yaşamdaki işleyişini fark etmelerini sağlar. Bu tür etkinlikler hayal gücü ile yaratıcılığın birleşimidir. Eğitim kurumlarının öncelikli amacı da bu yaratıcılığın ortaya çıkmasına zemin hazırlamaktır.Öğretmen ve öğrencilerin gayretli çalışmaları ile ortaya çıkan bu projelerin bilim ve teknikte yeni buluşlara kapı aralamasını temenni ederiz. Bu fuarda çeşitli çalışmalarını sergileyen çocuklarımız ileride ülke yararına olacak büyük buluşların mimarı olabilirler. Her biri birer bilim adamı olarak ülkemizi çağdaş uygarlık seviyesine ulaştırabilir, dedi. 
Kaymakamımız Sayın Ekrem İnci; "TUBİTAK 4006 öğrencilerimizin ülke gayri milli hasılasına katkı sunaması için onların fikirlerini almak, yeni buluşlar yaratmak amacıyla şimdiden onların teknoloji ile tanışmasını sağlamış oluyoruz. Öğrencilerimiz belki elektronik Mühendisi, belki makine mühendisi, belki Mekatronik Mühendisi olabilecekler. İlerisi için öğrencileri şimdiden Teknoloji ile tanıştırmış oluyoruz. Ülkemiz kendi kendine yeterli birlik ve beraberlik içerisinde teknolojiyi tüketen toplumdan, teknolojiyi üreten bir topluma geçmek durumundadır, dedi. 
Yapılan konuşmalardan sonra Kaymakamımız Sayın Ekrem İnci, İlçe Emniyet Müdürü Muhittin Murat Yener, İlçe Milli Eğitim Müdürü Cezayir Bilekli tarafından TUBİTAK 4006 Bilim Fuarı açılışı gerçekleştirilecek, öğrencilerce hazırlanan sergiler gezildi.