15 Kasım 2017 Çarşamba

Kızılay Ödemiş Kan Merkezi tarafından Pazaryeri Tahsinağa Camii Yanına gelen Bağış toplama TIR’ı  standında bağışçılardan kan toplandı. Selçuk Memur-Sen İlçe Temsilcisi ve eğitimciler de Kızılay’a topluca kan bağışı yaparak destek verdiler.
Kızılay Bölge Müdürü Gökay Gök “Selçuk halkının kan bağışı konusunda özellikle esnafların, Kamu personelinin ve eğitimcilerimizin  çok duyarlı olduklarını, kış ayı olmasına rağmen günlük 50 ünite kan toplandığı, kan bağışı yapmada il genelinde nüfus ortalamasına göre Selçuk ilçesinin birinci, Türkiye genelinde de İzmirin bininci sırada yer aldığını söyledi.
Memur-Sen İzmir İl Başkanlığının İzmir’de 37.000 üyesine yönelik bu yıl 3. gerçekleşen 30 ilçemize yönelik 15 Temmuz Ruhuyla Kızılay'a Kan Veriyoruz Türkiye’ye Can Oluyoruz sloganıyla kan bağışı etkinliğimiz başlamıştır. Hasta ve hasta yakınları, kurumumuz adına minnettarız, İlk defa güzel ilçemiz Selçuk’tan başladık.Ev sahibi Kızılay’ın büyük destekçileri İlçe Kaymakamımız Ayhan Boyacı,İlçe Belediye Başkanı Dahi Zeynel Bakıcı, Memur-Sen İl Başkanı Ali Musa Bina’ya, İlçe Sağlık Müdürü Dr. Zilhice Turan, Memur-Sen İlçe Temsilcisi Ali Serkan Atlan, Kızılay Şube Ramazan Koyuncu ve Eski Başkanı  Zeliha Vişne’ye teşekkür ediyorum” dedi.
Selçuk Kaymakamı Sayın Ayhan Boyacı ise; “Türk Kızılay’ı ülkemizin kan ihtiyacının karşılanması ve buna bağlı olarak; ülkemizde kan bağışının önemine yönelik bilinç oluşturmak ve bu bilinci güçlendirmek üzere faaliyetlerine hız kesmeden devam ediyor . Kızılayımız bugün Başta Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde dünyanın heryerine anında yetişecebilecek güç ve imkana ulaşmıştır. Öyle ki son Irak ve İran da ki depremlerde o ülkelerin kendi yardım kuruluşlarından önce Türk Kızılayı oralara ulaşmış yardımlarda bulunmuştur.  İlçe Kaymakamı olarak bizler her zaman Kızılay’ımızın yanında olduk Selçuklu Hemşehrilerimizden de Kan bağışı konusunda gösterdikleri duyarlılıktan dolayı teşekkür ediyorum” dedi.