Gökçealan’da Bağbozumu Festivali düzenlenecek

KAYMAKAM TANRISEVEN “YÖRESEL ÜZÜMÜN MARKA DEĞERİ ARTACAK”

Gökçealan Mahallemizde düzenlenmesi düşünülen Bağbozumu festivali ile ilgili olarak Kaymakam Dr. Hasan Tanrıseven başkanlığında festival komitesi toplantısı düzenlendi.

Kaymakamlık toplantı salonunda Kaymakam Tanrıseven başkanlığındaki toplantıya İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Mustafa Acargil, İlçe Turizm Danışma Müdürü Mehmet Falakalı, Ziraat Odası Başkanı İbrahim Erdallı, Ticaret Odası Genel Sekreteri Filiz Acargil, Gökçaalan Mahalle Muhtarı Kaşif İz, Belediye Temsilcisi Burhan Başar ve Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Nihat Uyaroğlu katıldı.

TANRISEVEN “FESTİVAL TURİZME DE KATKIDA BULUNACAK”

Kaymakam Tanrıseven, bu yıl ilk defa düzenlenecek olan festivalde öncelikli amaçlarının yöremizde yetişen üzümlerin tanıtımını yapmak olduğunu belirtti. Tanrıseven şunları kaydetti:

“Çiftçimizin alın terinin gerçek değerini bulması ve ürün çeşitliliğinin artırılmasını hedefliyoruz. Festival sayesinde yöresel üzümün marka değeri artacak. Festival aynı zamanda Selçuk İlçemizdeki turist sayısını artırmaya ve tanıtıma da vesile olacak.”

Toplantıya katılan kurum temsilcileri de Bağbozumu festivaline her türlü desteği vereceklerini belirttiler.

ZENGİN PROGRAM

Toplantıda Bağbozumu festivali programı görüşüldü. Bu yıl Eylül ayının ortalarında düzenlenecek olan festivalde en iyi çeşit Osmanca üzümü yarışması, en iyi diğer çeşit üzüm yarışması, en iyi yaprak sarması yarışması düzenlenecek. Festivalde, folklor gösterileri yapılacak; misafirlere yöresel yemek ve içecekler ikram edilecek. Festivalde ayrıca mahalli ürünlerin olduğu stantlar kurulacak ve yerel sanatçılar konser verecek.