KAYMAKAM TANRISEVEN “SELÇUK’TA TURİZM YATIRIMLARI CANLANMALI”

Kaymakam Dr. Hasan Tanrıseven, Selçuk’ta turizm için mümbit bir potansiyel bulunduğunu belirterek, “Turizm yatırımları canlanmalı, özellikle Pamucak sahillerinde yatırımlar hızlanmalı” diye konuştu.

Pamucak Turizm Yatırımcılar Birliği (PATUYAB) Yönetim Kurulu Başkanı ve Aqua Fantasy Hotel Genel Koordinatörü Aşkın Altıparmak, Kaymakam Dr. Hasan Tanrıseven’i Selçuk Kaymakamlığındaki makamında ziyaret etti. Görüşmede, Selçuk ve Pamucak’taki turizm işletmeleri ve yatırımlar konuşuldu.

Selçuk ilçesinin sahil kesimi Pamucak’ın deniz, kum ve güneş turizmi için oldukça iyi bir destinasyon olduğunu belirten Kaymakam Tanrıseven, “Pamucak’ın eşsiz sahilleri var. Sahillerin çok daha iyi değerlendirilmesi gerekiyor. Bu konuda, Kaymakamlık olarak PATUYAB ve yatırımcılara her türlü desteği vermeye hazırız” dedi.

“DAHA FAZLA TURİST AĞIRLAYACAĞIZ”

Kaymakam Tanrıseven, Selçuk’ta sahillerin yanı sıra Efes, Meryem Ana evi ve Şirince başta olmak üzere birçok tarihi, kültürel ve doğal değerin bulunduğunu kaydederek, “Devlet, yerel yönetimler ve özel sektör işbirliği ile ilçemiz çok daha fazla turisti ağırlayacak” diye konuştu.

“PAMUCAK’TA TURİZM DAHA İYİ OLACAK”

PATUYAB Yönetim Kurulu Başkanı Aşkın Altıparmak, Pamucak’ta turizm yatırımlarını daha iyi bir noktaya getirmeyi hedeflediklerini belirtti. Altıparmak, turizm sektörünün içinden gelen Kaymakam Tanrıseven’e destekleri için teşekkür ederek, önümüzdeki sezon için şimdiden çalışmalara başladıklarını söyledi.