İsabey Mahallesinde  Halk Toplantısı Yapıldı
Selçuk Kaymakam Vekili Erol Türkmen başkanlığında, Mahallenin bir Kıraathanesinde Halk Toplantısı yapıldı. Toplantıda bir konuşma yapan Sayın Kaymakam “Vatandaşımıza hizmet için buradayız” dedi.
İsabey Mahallesi toplantısına, Selçuk Kaymakam Vekili Erol Türkmen, Belediye Başkanı Dr. Dahi Zeynel Bakıcı, Emniyet Müdürü Muhittin Murat Yener, İlçe Jandarma Komutan Vekili Astsubay Başçavuş Ömer Eşit, tüm kurum amirleri ile birlikte Muhtarlar ve mahalle sakinleri katıldı. Halk Gününde İlçede devam eden ve yapılması planlanan yatırımlar hakkında genel bilgiler veren Kaymakam, toplantıya katılan Mahalle Muhtarları, Oda ve Kurum amirlerinin fikirlerini, sorun, talep ve dileklerini dinledi.
Kaymakam Türkmen Toplantıda “Bu tür toplantılar halkımızın sorunlarını yakinen dinlemek ve çözüm üretmek için çok önemli, Bizim hizmet anlayışımızda vatandaş önceliklidir, Halka hizmet için Vatandaşımızın ayağına gelerek sorunları dinliyoruz” dedi.
Belediye Başkanı Bakıcı yaptığı konuşmasında; “2014 Yerel seçimlerde halkımıza ne söz verdiysek teker teker hepsini yerine getireceğiz. İhalesi yapılan fakat yapımı mahkeme yoluyla engellenen Hastenemizi yine aynı yerine yapacağız. Doğal gazı ilçemize getirdik, bütün mahallelerimize doğal gazı kademe kademe getireceğiz. İlçemizde şu an 1440 kişi doğalgaz alabilecek durumda. Toplamı 126 km olan yeni su şebekesinin 122 km’si tamamlandı en kısa zamanda hemşehrilerimizi tatlı içilebilir suya kavuşturacağız. Daha önce sözünü verdiğimiz Roman Bandosu ile ilgili çalışmayı daha önce yaptık fakat ödeme sıkıntılarından dolayı yapamamıştık. Şu an elimiz rahatladı gelirlerimiz bu yıl artıyor. İlk defa bütçemiz fazla verdi. Öncelikli olarak işçilerimizin alacaklarını hallettik. Turizm bu sene çok iyi gidiyor, 2014 yılının verilerini yakalamış bulunmaktayız. Seçime kadar Bondomuzu kuracağız. İsabey Mahallemizle ilgili en önemli konulardan bir tanesi Mahalle girişi ile ilgili sıkıntı. Karayolları ile ilgili sıkıntıyı aşmaya çalışıyoruz. Sosyal konutların aydınlatma sorununa bir bakalım yapabileceğimiz bir şey varsa yaparız. İlçe garajımız tüm hızıyla yapılıyor. Toki’nin bütün işlemleri tamamlandı. İlk etapta 823 konut en kısa zamanda başlıyacak, toplamda 2400 konut yapılacak. Hükümet konağımız yapılıyor, o bitince şu an ki hükümet konağının olduğu yere altı otopark olan meydan projemiz hazır hemen çalışmalar başlayacak. Eski Segaş fırınının olduğu yer bugün yıkımı tamalanıyor. O yere seminer salonları, kafeleri, lokantaları, cep sinemaları olan tamamen gençlerimize yönelik yaşam merkezi yapıyoruz. Biz Hemşehrilerimize bundan 4 yıl önce ne söz verdiysek hepsini yapıyoruz, yapmaya da devam edeceğiz, dedi.
İsabey Mahalle toplantısı vatandaşların sorunlarının dinlenmesi ve karşılıklı sohbet ile sona erdi.