Havutçulu  Mahallesi Halk Toplantısı Yapıldı
Selçuk Kaymakam Vekili  Erol Türkmen Başkanlığında, Havutçulu Mahallesinde Kahvehane de  gerçekleştirilen Halk günü Toplantısına Belediye Başkanı Dahi Zeynel Bakıcı, İlçe Müftüsü Hasan Kırkan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Cezayir Bilekli, İlçe Sağlık Müdürü İsmail Yalçın, İlçe Tarım Gıda ve Hayvancılık Müdürü Mustafa Acargil, İlçe Yazı İşleri Müdürü Mehmet Veysel Badem,  Merkez Karakol Komutanı Jandarma Astsubay Başçavuş Erhan Demirel, Orman İşletme Şefi Seyran Badem, GDZ Elektrik Selçuk Temsilcisi Hasan Aşçı, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Müdürü Dilara Aksin,  Mahalle muhtarları ve Mahallesi sakinleri katıldı.
Mahalle Muhtarı Şener Ulu Halkın sorunlarını dile getirdi, Mahallesinde özellikle hırsızlık olaylarının önlenmesi ve tespiti için mobese sistemi veya kamera sistemi konulmasını talep etti. Selçuk Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü Mustafa Acargil, Devletin Tarım politikalarıyla ilgili yeni çalışmalar hakkında bilgi verdi Acargil “Bu sene tarım zararlılarıyla mücadele konusunda yeni olarak yaban domuzu zararı da tarım sigortası kapsamına alınmıştır. Bakanlık olarak birçok başlıkta desteklerimiz var. Ürüne yönelik destekleme, Alan bazlı desteklerimiz, Havza bazı desteklerimiz, kırsal kalkınma desteklerimiz var ayrıca iyi tarım ve genç çiftçi desteklerimiz mevcut. Ayrıca hayvan hırsızlığıda teminat altına alınmıştır. Bu sene ilk olarak Devlet tarlada işlenen işle ilgili olarak çiftçilerimizin Mazot parasının yarısını karşılayacak. İlçe tarım müdürülüğünün kapısı açık buyrun gelin, destekler konusunda bilgilendirelim, bu konularla ilgilenen müracat etmek isteyenler varsa bekliyoruz, dedi. İlçe Milli Eğitim Müdürü Cezayir Bilekli de “Gelecek yıl Selçuk’ta mevzuat gereği taşımalı eğitim olmayacak, ilçe merkezine veya Çamlık Mahallemize eğitime giden öğrencilerimiz kendi imkanları ile gidecekler, bu konuda bizler de Selçuk Şoförler ve Otomobilciler Odamızla görüştük, onlarla öğrencilerimizi %50 indirimli taşınmaları konusunda mutabakat sağladık, dedi.
Belediye Başkanı Bakıcı’da yapıtığı konuşmasında; “Ben bu mahallemize kamera sistemi yapılması konusunda talimat verdim fakat; özellikle mobese sistemi istendiğinden o konuda sistem entegrasyonu gerekeceğinden ve ilçe jandarma komutanlığımızda da böyle bir sistem olmadığından yapılamadı. Sayın Kaymakamımız uygun görürlerse, emniyet ve asayiş de uygunluk verirse  bize bir yazı yazsınlar bir an önce kamera sistemini Havutçulu Mahallemize kuralım” dedi.