HALK EĞİTİMİ KURSLARININ YOL HARİTASI ÇIKARILDI

Hayat Boyu Öğrenme Halk Eğitimi Planlama ve İş Birliği Komisyonu toplantısı yapıldı. Kaymakam Dr. Hasan Tanrıseven’in başkanlığında, Kaymakamlık Toplantı salonunda yapılan toplantıya Belediye Başkan Yardımcısı Tülay Ayarman, İlçe Jandarma Komutanı Mustafa Alptuğ Aydınlı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Cezayir Bilekli, İlçe Tarım Gıda ve Hayvancılık Müdürü Mustafa Acargil, Ticaret Odası Genel Sekreteri Filiz Acargil, daire amirleri ve öğretmenler katıldı.

Komisyon toplantısında hayat boyu öğrenme, halk eğitim planlama ve işbirliği komisyonunun kimlerden oluşacağı ve gündem maddeleri görüşüldü. Toplantıda Halk Eğitimi Müdürü (HEM) Mustafa Güzel, 2016- 2017 Eğitim Öğretim Yılında açılan kurslar ve 2017-2018 Eğitim Öğretim Yılında açılması planlanan kurslar hakkında bilgiler aktardı.

TANRISEVEN “TURİZMDE İSTİHDAMA YÖNELİK KURSLARA AĞIRLIK VERELİM”

Kaymakam Dr. Hasan Tanrıseven, Halk eğitimi Merkezi kurslarının önemli bir işlev gördüğünü belirterek, kursların istihdama da olumlu katkı sağladığını belirtti.

Kaymakam Tanrıseven, turizm sektöründe kalifiye eleman ihtiyacına dikkat çekerek, “Turizm sektörüne yönelik, hizmetlerin nasıl yapılması gerektiği ile ilgili kurslar açalım. Gerekirse bu kursları otellerde verelim, gençlerimizin bu kurslara devamından sonra iş bulmalarının önünü açalım.”