Halk Eğitim Merkezi'nde Yıl Sonu Sergisi Açıldı
2017-2018  yılı, yıl sonu sergisi'nin açılışına Selçuk Kaymakam Vekili Erol Türkmen, Emniyet Müdürü Adem Köpük, Milli Eğitim Müdürü Cezayir Bilekli, Yazı İşleri Müdürü M. Veysel Badem, Daire amirleri, kursiyerler ve vatandaşlar katıldı.
Selçuk Şahabettin Sarıdede Halk Eğitim Merkezi Müdürü Mustafa Güzel açılışta yaptığı konuşmasında; Halk Eğitim Merkezi olarak, eğitim ve öğretim yılı başından itibaren merkez ve tüm mahallelerde alan taraması yaparak halkımızdan gelen istekler doğrultusunda mesleki, sosyal-kültürel, hobi ve okuma-yazma kurslarının açılmasını sağladık. Bu kapsamda merkezimizde Eylül 2017 tarihinden bu yana, Mesleki ve teknik alanlarda açılan 44 kursta 1259 kursiyer, sosyal-kültürel ve sanatsal alanlarda açılan 79 kursta 1312 kursiyer, Okuma-yazma kampanyası kapsamında açılan 19 kursta 158 kursiyer eğitim almıştır. Sergimiz 11 Mayıs 2018 Cuma gününe kadar ziyarete açıktır, ayrıca aynı gün akşamı Efes Tiyatro salonunda Şehit Ömer Halisdemir Anadolu Lisesi ile ortaklaşa düzenlediğimiz Yahya Murat Ukap yönetiminde Halk Müziği Korosu bir konser verecektir. Sergimize ve konsere tüm Selçuklu hemşehrilerimizi bekliyoruz. Sergimize teşrif eden siz saygıdeğer misafirlerimizi saygıyla selamlıyor ve emeği geçen öğretmenlerimize, kursiyerlerimize ve tüm personelimize huzurlarınızda teşekkürlerimi sunuyorum, dedi.
Daha sonra Selçuk Kaymakam Vekili Erol Türkmen’de bir konuşma yaptı. Konuşmasında; Protokolün değerli üyeleri, Milli Eğitimin değerli yöneticileri, değerli öğretmen arkadaşlarım, sevgili kursiyerler. Bugün hocamızında bahsettiği gibi Halkeğitimin yıl sonu sergisi için bir araya geldik, hepinize hoş geldiniz diyorum. Medeniyetlere ev sahipliği yapmış, Unesco kültür mirası listesinde yer alan ilçemizde, Halk Eğitim Merkezimize çok fazla sorumluluk yüklendiğinin bilinciyle, toplumsal refahı artırmak için ve eğitim düzeyindeki kişilere enerjilerini ve yaratıcılıklarını ortaya çıkaracak, öğrenme, iş ve yaşam becerilerini geliştirici kurslar düzenleyen başta Halk Eğitim Merkezi müdürü olmak üzere tüm öğreticileri tebrik ediyorum, dedi.
Selçuk Şahabettin Sarıdede Halk Eğitim Merkezi kursiyerlerinin el sanatları, giyim, çini, resim, ahşap boyama ve takı kurslarında yaptıkları çalışmalarının yer aldığı serginin açılış kurdelesini Selçuk Kaymakam Vekili Erol Türkmen ile birlikte Milli Eğitim Müdürü Cezayir Bilekli kestiler ve sergiyi gezerek çalışmaları incelediler.