GÖKÇEALAN’DA FESTİVAL COŞKUSU
 
Selçuk ilçemizde Gökçealan Mahallesi'nde bu yıl ilk kez düzenlenen Üzmi Festivalinde büyük cışku yaşandı. Binlerce kişinin katıldığı festivalde, Gökçealan’a özgü meşhur Osmancık Üzümü tanıtıldı.
Selçuk Kaymakamlığı, Selçuk Belediyesi ve Selçuk İlçe Tarım Müdürlüğü işbirliği ile düzenlenen festival kapsamında Kaymakam Dr. Hasan Tanrıseven ve Belediye Başkanı Dahi Zeynel Bakıcı tarlada bağbozumuna katıldı.
“İLK KEZ DÜZENLENEN FESTİVALE BÜYÜK İLGİ”
Bu yıl ilki düzenlenen Gökçealan Üzüm Festivalinde büyük coşku hakimdi. Törende bir konuşma yapan Selçuk Kaymakam Vekili Dr. Hasan Tanrıseven, “Amacımız, yöreye özgü Osmancık Üzümünü tanıtmak, Pazar değerini artırmaktır. Festivale katılımın yüksekliği bu festivali düzenlemenin ne denli isabet olduğunu gösteriyor. Gelecek yıllarda, turistlerin de katılımıyla Festivalimizi Uluslararası olarak yapmayı hedefliyoruz” dedi.
Selçuk Belediye Başkanı Dahi Zeynel Bakıcı da “Selçuk’a hizmet için varız. Gökçealan üzümü eşsiz bir ürün. Bu Festival, birlik ve beraberliğin güzel bir sonucudur. Festivale emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.
Festivale katılan hastalık izninde olan Selçuk Kaymakamı Ayhan boyacı da Gökçealan’a birçok hizmet götürdüklerini ve Osmancık üzümünün de köyün bir değeri olduğunu belirtti.
EN İYİ OSMANCIK ÜZÜMÜ SEÇİLDİ
Gökçealan'a özgü olan bir lezzet olan Osmancık üzümünün tanıtımı amacıyla düzenlenen festivalde üreticilerin ürettiği en iyi Osmancık üzümü, en iyi diğer üzüm çeşidi ve en iyi yaprak sarma için yarışma yapıldı. En iyi Osmancık üzümünü üreten çiftçiye ödülünü Kaymakam Dr. Hasan Tanrıseven verdi.
Festivalde Selçuk Kaymakamlığı Halk Eğitimi Merkezi halk oyunları ekibi, Gökçealan Mahallesi sporcularının karate gösterisi, İzmir Devlet Türk Dünyası Dans ve Müzik Topluluğu ve Yerel Sanatçı Ozan Ünsal konserleri de büyük ilgi ile izlendi.
Binlerce kişinin katıldığı Festivalde açılan stantlarda üreticiler satış yaparken, katılımcılar akşam geç saatlere kadar unutulmaz bir festival coşkusu yaşadı.
DESTEK VERENLER
Selçuk Kaymakamlığı ve Selçuk Belediyesi öncülüğünde bu yıl ilk kez düzenlenen Festivale, Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü, Gıda, Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü, İzmir Büyükşehir Belediyesi, Selçuk Ticaret Odası, Ziraat Odası, Esnaf Odası ve Gökçealan Muhtarlığı da destek verdi.