Gaziler Günü Kutlandı       
 
TBMM tarafından Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’e Mareşallik Rütbesi ile Gazilik Unvanı verilişinin 96. yıl dönümü kutlamaları çerçevesinde Selçuk Hükümet Konağı alanı Atatürk Anıtı önünde gerçekleştirilen törene  Kaymakam  Dr. Hasan TANRISEVEN,  Selçuk Belediye Başkanı Dr. Dahi Zeynel Bakıcı, Selçuk Şehit Aileleri ve Gazileri Yardımlaşma Derneği Başkanı Fahrettin Eren, İlçe Emniyet Müdürü Adem Köpük, Şehit Aileleri ve Gaziler Derneği üyeleri, siyasi parti başkan ve temsilcileri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.
Selçuk Kaymakamlığı, Selçuk Belediye başkanlığı ve Şehit Aileleri ve Gaziler Derneği tarafından sırasıyla Atatürk Anıtı’na çelenk sunulmasıyla başlayan tören saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile devam etti.
Günün anlam önemini belirtilen konuşmayı Gaziler Derneği Başkanı Fahrettin Eren gerçekleştirdi.
Fahrettin Eren yaptığı konuşmasında şunları kaydetti; “Sakarya Meydan Muharebesi’nin kazanılmasına müteakip Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk’e Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin 19 Eylül 1921 günü 153 sayılı kanun ile “mareşallik” rütbesi ve “gazilik” unvanının verilmesinin 96. Yıldönümü kutlu olsun. Milletleri millet yapan bir takım değerler vardır, bu değerler milletimizin harcıdır, tutkalıdır, demiridir, betonudur, olmazsa olmazıdır. O değerler ile nefes alır, o değerler ile yaşar, o değerler ile millet olmanın bilincine varılır. İşte bo değerlerden bir taneside Gaziliktir. Gaziler günü canlarını yüce Türk milletine adayan tüm gazilere kutlu olsun. Bizi bu mutlu günümüzde yalnız bırakmayan herkese şükranlarımızı sunuyoruz. Dün olduğu gibi bu günde aynı inançla bu aziz vatanın birliği ve bölünmezliğine milli değerlerine saldıranlara karşı her zaman kanımızı akıtmaya canımızı feda etmeye hazırız. Şehit ve gazilik kavramlarının Türk tarihindeki öneminin altını çizen Gazi Fahrettin Eren; “Şehit  nurlanmış gazi onurlandırılmış insandır”
19 Mayıs Ortaokulunda iki öğrencinin şiir okumasından sonra tören alanında sona eren program Protokol üyelerinin Gaziler Derneği ziyareti ile sona erdi.