Türkiye Cumhuriyeti’ nin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, ölümünün 80. Yılında Selçuk’ta da saygı ve özlemle anıldı. Ulu Önder’in ebediyete intikalinin 80. Yılı sebebiyle düzenlenen anma törenleri Hükümet Konağı Tören Alanı’da başladı. Törene Kaymakamımız Sayın Ekrem İnci, Selçuk Belediye Başkanı Dr. Dahi Zeynel Bakıcı, Selçuk Cumhuriyet Savcısı Mustafa Öksüz, Selçuk İlçe Emniyet Müdürü Muhittin Murat Yener, Selçuk İlçe Jandarma Komutanı Vekili Ömer Eşit, resmi kurum çalışanları, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum örgütü temsilcileri ve öğrenciler katıldı.
Atatürk Anıtı’na Selçuk Kaymakamlığı, Selçuk Belediye Başkanlığı, siyasi partiler, meslek odaları, sivil toplum kuruluşları tarafından çelenk sunulmasından sonra katılımcılar Atatürk’ün huzurunda siren sesi eşliğinde iki dakika saygı duruşunda bulundular. İstiklal Marşı’nın okunmasıyla son bulan tören sonrasında katılımcılar Selçuk Belediyesi Efes Tiyatro Salonu’nda hazırlanan Atatürk’ü anma programa katıldılar. 
Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ölümünün 80. yılı sebebiyle Selçuk Belediyesi Efes Tiyatro Salonu’nda Selçuk Kaymakamlığı, Selçuk İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Selçuk Şehit Ömer Halisdemir İMKB Anadolu Lisesi tarafından hazırlanan programda saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasından sonra Tarih Öğretmeni Dilek Çelik günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yaptı. Çelik konuşmasında Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün tarihi bir şahsiyet olarak hem içerisinde bulunduğu toplumun mahsulü, hem de o toplumun kaderini değiştiren bir lider olduğunu belirterek sözlerine başladı. Çelik; “Herhangi bir devletin tarihinde Atatürk ölçüsünde, onu tarihini, hayatını dolduran benzer bir kişiye rastlamak zordur. Çünkü başka ülkelerde birçok insanın ön ayak olduğu büyük başarı ve değişim örneklerini Mustafa Kemal Atatürk tek başına kendinde toplamıştır. Çağdaş bir toplum inşa etmek için yazısından, üniversitesine, hukukundan müziğine, dinsel yaşamından kadın erkek ilişlerine devrimci değişimlerin mimarı olmuştur” dedi.
 Selçuk Şehit Ömer Halisdemir İMKB Anadolu Lisesi Tarih Öğretmeni Dilek Çelik’in konuşmasından sonra 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü sebebiyle düzenlenen “Atatürk” konulu şiir, kompozisyon ve resim yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödülleri protokol üyeleri tarafından verildi. 
Program Selçuk Şehit Ömer Halisdemir İMKB Anadolu Lisesi öğrencilerinin “Saat Kaç” adlı oratoryosuyla sona erdi.