11 Kasım 2017 Cumartesi                            
Diyanet İşleri Başkanından Şehit Ailesini Ziyaret
Diyarbakır’da güvenlik güçleriyle teröristler arasında çıkan çatışmada  şehit olan Ahmet Alp Taşdemir’in  Babası İbrahim Taşdemir’i Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş ziyaret etti. Diyanet İşleri Başkanını Taziye evinin önünde Selçuk Kaymakamı Ayhan Boyacı, Eşi Havva Hanım, Belediye Başkanı Dr. Dahi Zeynel Bakıcı, Şehit Babası İbrahim Taşdemir ve ailesi, Emniyet Müdürü Adem Köpük, İlçe Jandarma Komutanı Mustafa Alptuğ Aydınlı, Selçuk Müftüsü Hasan Kırkan, İzmir ilçelerinin Müftüleri, Siasi partilerin başkan ve yöneticileri, Daire amirleri ile çok sayıda vatandaş karşıladı. Başkan Erbaş taziyede yaptığı konuşmada “ Cenabı Hak buyuruyor ki Allah yolunda öldürülenlere “ölü” demeyiniz zira onlar diridirler ve Allah indinde rızıklandırılırlar, onlar büyük bir sevinç içerisindedirler, diye  buyuruyor. Peygamber efendimizde Rabbimden şunu isterdim, Allah yolunda mücadele ederken öldürülsem, dirilsem tekrar öldürülsem, diyerek tekrar tekrar bu uğurda öldürülmeyi istemiştir. Demek ki Şehitliğin mertebesi o kadar yüksek. Şehidimiz de Ahmedimiz de o mertebeye ulaştı, İnşallah. Vatan için, Bayrak için, ezan için, birliğimiz, beraberliğimiz için, kardeşliğimiz için en yüce değer olan canını feda etti. Cenabı Hak Şehitliğini kabul eylesin, vatanımızı milletimizi her türlü belalardan, bölücülükten, hainlerin ihanetinden, zalimlerin zulmünden, düşmanların tuzaklarından muhafaza eylesin, Allah birliğimizi beraberliğimizi bozmasın. Allah yakınlarına sabırlar ihsan eylesin, şehit Babası olmak çok büyük bir şeref, sizinde Şehit Babalığınızı Mebrur eylesin” dedi.
Kaymakam Ayhan Boyacı’da yaptığı konuşmasında “ Sayın Başkanım sevgili konuklar, keşke başka bir amaç için burada bulunmuş olsaydık. Biz Devlet olarak, Selçuklular olarak Ahmet Kardeşimizin Şehadetinin haberini aldığımız andan itibaren ailenin yanında olduk, destek olmaya çalıştık ama ne yapsak azdır. Hocamız ilk andan itibaren çok üzüldü doğal olarak fakat Din adamı olduğundan onun gereği olarak tam bir teslimiyet ve vakur duruş sergiledi. Başı dik olarak Benim oğlum bu vatanın birliği, dirliği, kardeşliği uğruna Bayrak için, Kuran için şehit oldu, bende şehit babası oldum diyerek bizi duygulandırdı. Hocamızın bu duruşu ve metaneti bizlere moral verdi Allah kendisinden razı olsun, Şehidimizin mekanı cennet olsun, kabri nur dolsun, Peygamber Efendimize komşu olsun. Başta Hocamız ve ailesi sonsuza kadar Şehit ve Gazi ailelerine olan alakamızdan dolayı huzur içerisinde yaşayacaklar. Bütün Selçuk Şehidimizin acısını paylaştı, sahip çıktı. Buraya teşriflerinizden dolayı minnet ve şükranlarımı arz ediyorum” dedi.
Taziye evinin önünde Diyanet İşleri Başkanı başta olmak üzere görevli Hocalar Kur’an okudular ve dualar ettiler.  Kaymakamlık ve Belediye Başkanlığı organizasyonu ile Şehit yakınları ve Diyanet Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş onuruna Turizm Otelcilikte öğle yemeği ikramından sonra  program sona erdi.