Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu 4. Etabı Meryemana da Son Buldu
53. Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu’nun 4. Etabı Selçuk’ta sonuçlandı. Meryem Ana Tepesi’nde son bulan Marmaris – Selçuk Etabı’nın kazananı UAE Emirates Takımı’ndan Diego Ulussi oldu.
Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu’nun uluslararası bir organizasyon olması sebebiyle Selçuk’un yanı sıra Türkiye’nin de tanıtımına katkısı bulunduğunu özellikle belirten Selçuk Kaymakamı Sayın Ayhan Boyacı “Burada Cumhurbaşkanlığımızın adına şanına yakışır bir tur gerçekleştirildi, bugün burada 4. Etabın finali yapıldı yarın da yine ilçemizden 5. Etap başlayacak. Buradan şahsım ilçem ve bütün Selçuk halkı adına Sayın Cumhurbaşkanımıza en derin sevgi ve saygılarımı sunuyorum. Syın Gençlik ve Spor Bakanımıza, Bisiklet Federasyonu Başkanı Eol beye, bütün ekibe, İzmir Valimiz Sayın Erol Ayyıldız’a, İl ve İlçe Spor Müdürlerimize, bütün emeği geçenlere, Selçuk Belediye Başkanımıza, güvenlik kuvvetlerimize şükranlarımı arz ediyorum. Bu yarışmalar her yıl buradan geçecek, çünkü Selçuk ve Selçumlu buna layık. UNESCO Dünya Mirası Listesi’ne girmiş bir Selçuk’a böylesine önemli bir spor organizasyonuna ev sahipliği yapmak yakışıyor. Bu güzel diyara, bu turizm cenneti mekana bu tür organizasyonlar layık. Sevgiler ve saygılar sunuyorum” dedi.      
        10 Ekim’de 177 km’lik Alanya – Kemer etabıyla başlayan 53. Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu’nun etaplarından biri bir kez daha UNESCO Kenti Selçuk oldu. Marmaris- Selçuk Etabı’nın son 5 kilometresinde Meryem Ana Evi’nin bulunduğu tepeye çıkan bisikletçiler 14 Ekim Cumartesi günü de Saint Jean Yokuşundan Selçuk- İzmir Etabı için yola çıkacaklar.
53. Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu’nun 4. Etabı’nda verilen zorlu mücadelede Astana Pro Takımı’ndan Jesper Hensen ikinci olurken; Wilier Triestina Selle’den Daniel Felipe Martinez üçüncü oldu.
166 kilometre süren Marmaris – Selçuk Etabı’nın sonunda Meryem Ana Tepesi’nde düzenlenen ödül töreninde Milli Bisikletçi Feritcan Samlı bir kez daha beyaz mayonun sahibi oldu.