10 Kasım 2017 Cuma
Atamız Saygıyla Anıldı
 
         
          Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk  ebediyete intikalinin  79. yılında  ilçemizde törenlerle anıldı. Sabah saat 08:45’te Atatürk Anıtı önünde başlayan törene Selçuk Kaymakamı Sayın Ayhan Boyacı, Selçuk Belediye Başkanı Dr. Dahi Zeynel Bakıcı, Cumhuriyet Savcısı Gökhan Emre Albay, İlçe Emniyet Müdürü Adem Köpük, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Mustafa Alptuğ Aydınlı,   daire amirleri, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum örgütleri,  okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Atatürk Anıtına çelenklerin sunulması, saygı duruşu sirenlerin çalması ve İstiklal Marşı’nın okunmasından sonra Selçuk Belediyesi Tiyatro salonunda devam eden 10 Kasım Atatürk’ü Anma programında Gazi Orta Okulu Sosyal Bilgiler Öğretmeni Handan Başyıldız, açılış konuşmasını yaptı, daha sonra  kürsüye gelen Selçuk Kaymakamı Sayın Ayhan Boyacı konuşmasında; Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü sadece 10 Kasımda değil, yılın 365 gününde anmak gerektiğine vurgu yaptı. Kaymakam Boyacı, konuşmasında; “Bugün Büyük Atamızın ebediyete intikalinin 79. yıl dönümü. Mehmetçiği, Milleti ile bütünleşerek Çanakkale Geçilmez Destanını yazan, Kurtuluş savaşında düşmanlardan yurdumuzu kurtaran Büyük Kurtarıcı, TBMM’nin ve Cumhuriyetimizin Kurucusu O Büyük insanı “milyonlar” bugün rahmetle ve minnetle, şükranla anarken, Atasının izinde ve yolunda olduğunu bir kez daha dünyaya haykırıyor. Bu Millet, bu ülke ve insanık alemi için yaptıkları bir kez daha gözler önüne seriliyor. 15 Temmuz ve sonrasında ki günlerde Milletimizin  darbeye karşı çıkması Atamızın, cumhuriyetin eseridir, bin yıldır bizi içeriden dışarıdan yıkmak için çalışan bu hain güçlere karşı bu milletin dik duruşudur. Gazi’nin büyük eserim dediği Cumhuriyet’inde kıymetini bilmeli, çok çalışmalı ve Yurtta Sulh Cihanda Sulh ilkesinden ayrılmamalıyız, şu an burada oturup konuşuyorsak, büyük Ata’nın sayesindedir, başta büyük önderimiz Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere tüm şehit ve gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum, “NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE”dedi.
         Gazi Orta Okulunun organize ettiği törende;  “ATATÜRK” konulu resim, şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere İlçemiz Kaymakamı, Belediye Başkanı ve Cumhuriyet Savcısı tarafından ödülleri  verildi.  Birinci gelen şiirin okunması ve “Karanlıktan Aydınlığa”  adlı programla tören sona erdi.