Öğretmenler Günü Törenlerle Kutlandı
24 Kasım Öğretmenler Günü Selçuk’ta kutlandı. Atatürk Anıtı önünde çelenk sunum töreni ile başlayan kutlamalar Selçuk Belediyesi Efes Tiyatro Salonu’nda düzenlenen program ile devam etti.
24 Kasım Öğretmenler Günü sebebiyle Selçuk’ta Atatürk Anıtı önünde çelenk sunum töreni düzenlendi. Selçuk İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün Atatürk Anıtı’na çelenk sunmasından sonra saygı duruşunda bulunularak; İstiklal Marşı okundu.
Çelenk sunum töreninin sona ermesinden sonra Selçuk Belediyesi Tiyatro Salonu’nda düzenlenen programa Kaymakamımız Sayın Ekrem İnci, Belediye Başkanı Dr. Dahi Zeynel Bakıcı, Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Öksüz, İlçe Emniyet Müdürü Muhittin Murat Yener, Selçuk İlçe Jandarma Komutanı Ömer Eşit, Selçuk İlçe Milli Eğitim Müdürü Cezayir Bilekli, daire çalışanları, siyasi partilerin başkan ve üyeleri ile öğretmenler ve öğrenciler katıldı. 
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan programda ilk olarak Selçuk İlçe Milli Eğitim Müdürü Cezayir Bilekli bir konuşma yaptı. Bilekli konuşmasında; “Öğretmenlik insanlık tarihinin en önemli ve ölümsüz mesleğidir. Öğretmen insanların kendi ayakları üzerinde durmasını sağlayan, yaşamları boyunca bireylerin kendilerine gerekli bilgilerin kazanmasına yardımcı olan ver topluma arkasını dönmeden, toplumun sürekli önünde giden bir gönül eridir. Bundan dolayı da karşısına çıkabilecek zorluklar kendisini yıldırmamalıdır. Öğretmenlik mesleği bir ideal, gaye ve hizmet mesleğidir” dedi. Selçuk İlçe Milli Eğitim Müdürü Cezayir Bilekli konuşmasını tüm meslektaşlarının 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutlayarak bitirdi. 
Belediye Başkanı Dr. Dahi Zeynel Bakıcı günün anlam ve önemine ilişkin yaptığı konuşmada “Öğretmenlik zaman içerisinde icra edilecek bir meslek değil; hayat boyu taşınacak bir onurdur” diyerek sözlerine başladı. Dünya üzerinde çok az mesleğin tarih boyunca, her coğrafyada, her ülkede, her kültürde öğretmenlik kadar saygınlığını koruyabildiğini belirten Başkan Bakıcı; “. M.Ö. 412 – 323 yılları arasında yaşayan Filozof Diyojen ; “Yeryüzünde öğretmenlikten daha onurlu bir meslek tanımıyorum” diyerek; Hz. Ali; “Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum sözüyle” ve Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk; 1924 yılında “ Öğretmenler yeni nesil sizlerin eseri olacaktır” sözüyle öğretmenlik mesleğinin ne kadar kutsal, ne kadar önemli olduğunu farklı zaman dilimlerinde belirtmişlerdir” dedi. 
Başkan Bakıcı konuşmasını tüm öğretmenlerin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutlayarak noktaladı. 
24 Kasım Öğretmenler Günü sebebiyle düzenlenen programda bir konuşma yapan Kaymakamımız Sayın Ekrem İnci; Öğretmenlik mesleği sabır, emek ve hoşgörü isteyen, bedeli hiçbir maddi karşılıkla ölçülemeyecek kadar değerli, saygın, gücünü sevgiden alan dünyanın en güzel mesleklerinden biridir. Geleceklerimizin teminatı çocuklarımızı yarına hazırlayan ve onların yetişmesinde fedakarca çalışan öğretmenlerimiz her türlü takdire fazlasıyla layıktırlar. Millet Mekteplerinin açıldığı ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e başöğretmenlik unvanının verildiği bu anlamlı günde kutsal görevlerini aşkla, şevkle icra eden tüm öğretmenlerimizi sevgi ve saygıyla selamlıyorum. Tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutluyorum” dedi
Kaymakamımızın konuşmasının ardından 24 Kasım Öğretmenler Günü sebebiyle düzenlenen resim, şiir ve kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri protokol üyeleri tarafından verildi. Ödül töreninden sonra Kaymakamımız Sayın Ekrem İNCİ tarafından emekli öğretmenlere hizmet şeref belgeleri ve plaketleri verildi. Emekli öğretmenler adına Mehmet Kaya bir konuşma yaparak duygularını anlattı. Törende ayrıca Selçuk’ta bir okula adı verilen Fatma Günay’ın kızı olan Selçuk’un en eski öğretmenlerinden Seval Büyüktosun’a günün anısına Kaymakamımız tarafından çiçek verildi. 
24 Kasım Öğretmenler Günü sebebiyle Fatma Günay Ortaokulu Müdürlüğü tarafından hazırlanan programda yer alan oratoryo ve konser katılımcıların büyük beğenisini topladı. Öğrencilerin okuduğu şiirler ve türkülerden sonra 24 Kasım Öğretmenler Günü sebebiyle hazırlanan program sona erdi.