23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk bayramı tüm yurtta olduğu gibi      Selçuk'ta da büyük bir heyecanla kutlandı
      Selçuk  Atatürk Anıtı önünde düzenlenen çelenk töreninde  İlçe Milli Eğitim Müdürü Metin Ender Karabulut çelenk sunumu yaptı, tören saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasıyla sona erdi.
      23 Nisan Bayramı için hazırlanan kutlama etkinlikleri  Ömer Halisdemir tören alanında devam etti. Kutlama etkinliklerine Selçuk Kaymakam Vekili Sayın Ahmet Ali Barış, Selçuk Belediye Başkanı Dr. Dahi Zeynel Bakıcı,  İlçe Emniyet Müdürü Adem Köpük, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Mustafa Alptuğ Aydınlı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Metin Ender Karabulut ve diğer protokol üyeleri katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal marşının okunmasıyla başlayan tören, iki öğrencinin protokole çiçek vermesiyle devam etti. Törende günün anlamıyla ilgili konuşma yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü Metin Ender Karabulut, Aydınlık yarınların güvencesi olan sevgili öğrencilerim, Her  fidanı sevgiyle büyüten fedakâr  öğretmen arkadaşlarım, kültür ve medeniyetin  beşiğinde yaşayan değerli Selçuklular, Cumhuriyet güneşinin berrak yüzünü vatan ufkunda gösterdiği gün olan Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 97. Yıldönümüne ulaşmanın heyecanıyla, kavuşmuş olduğumuz bir 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı daha sevinç ve coşkuyla kutluyoruz, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ’ün önderliğinde ve onun “Milletin bağımsızlığını yine milletin azim ve kararlılığı kurtaracaktır” öngörüsüyle tutuşturulan bağımsızlık meşalesi, 23 Nisan 1920 Cuma günü Ankara’da, Anadolu’nun dört bir yanını aydınlatan bir güneş haline gelmişti. Işığını, tarifsiz bir tutkuyla vatana gönül verenlerin gayretinden, azminden, kararlılığından, birlik ve beraberliğinden alan bu güneş; aynı zamanda ülkemizin kışını bahara, baharını yaza döndürecek bir dirilişin müjdecisiydi. İşte o diriliş ruhu, vatan ve millet sevgisi, bayrak sevdası, bağımsızlık tutkusu bir milleti şaha kaldırdı. Bu şahlanışın adı; birlik ve beraberlikti, Milli Mücadeleydi, Kurtuluş Savaşıydı, ulusal egemenlikti, demokrasiydi, sevgiydi, kardeşlikti, barıştı, Türkiye’mizin aydınlık yarınlarıydı. O büyük günün ardından, hür iradesiyle zafere ve başarıya inanmış, bağımsızlık tutkusuyla gönülleri tutuşmuş bir millet; birlik ve beraberlik içinde büyük güçlüklerin üstesinden nasıl gelineceğini tüm dünyaya göstermiştir. Bizler, bu sevgi ve güven sayesinde dünyanın ilk ve yegâne çocuk bayramı olarak tarihe geçen, millet egemenliğine dayanan demokrasinin ve Cumhuriyetin temellerinin atıldığı gün olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı sayesinde tüm dünya çocuklarıyla ulusal egemenlik sevincimizi paylaşıyoruz. Tüm dünyaya sevgi, saygı, hoşgörü, dostluk, kardeşlik ve barış mesajları vererek; heyecanla, coşkuyla, rengârenk görüntülerle ve dünya çocuklarıyla birlikte bu güzel bayramı en güzel duygularla kutlamaktan da büyük kıvanç duymaktayız.
 
 
Ülkemizin, milletimizin, dünyanın ve insanlığın geleceği ve barışa katkısı açısından büyük önem taşıyan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı her geçen yıl daha coşkulu, heyecanlı ve sevinçli kutlarken, geleceğimizin güvencesi olan sevgili yavrularımızın en donanımlı şekilde yetişmesi için sürekli bir gayret içinde olacağız . Sayın Kaymakamım, Bu duygu ve düşüncelerle Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve mücadele arkadaşlarını, şehitlerimizi, gazilerimizi saygı, şükran ve minnetle anıyor; başta bugünü anlamlandıran çocuklarımızın, ülkemizin, milletimizin ve tüm dünya çocuklarının 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını en içten dileklerimle kutluyor, hepinizi saygıyla selamlıyorum.
Öğrencilerin şiir okumasıyla devam eden kutlama programı, 23 Nisan haftası kapsamında ilçedeki okullar arasında düzenlenen çeşitli yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi. Kutlama programı Atatürk İlköğretim Okulu öğrencilerinin  zeybek gösterisi, Sekiz Eylül İlkokulu müzikli dans gösterisi ve halk oyunu  gösterisi ile devam eden 23 Nisan programı şiirlerin okunması ile sona erdi.
               
       İLÇEMİZDEN GÖRÜNTÜLER