23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Selçuk’ta da Coşkuyla Kutlandı
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları sabah Atatürk Anıtı önünde çelenk sunumu ile başladı. Selçuk İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü çelenginin sunulmasından sonra saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.
TBMM’nin açılışının 98. Yılı olmasının yanı sıra dünyada çocuklara armağan edilen tek bayram olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları Şehit Astsubay Ömer Halisdemir Tören Alanı’nda devam etti. Buradaki kutlamalara Selçuk Kaymakam Vekili Erol Türkmen, Selçuk Belediye Başkanı Dr. Dahi Zeynel Bakıcı, Selçuk Cumhuriyet Savcısı İlyas Ergen, İlçe Emniyet Müdürü Adem Köpük, İlçe Milli Eğitim Müdürü Cezayir Bilekli, kurum amirleri, siyasi parti temsilcileri, muhtarlar ve çok sayıda vatandaş katıldı. İsabey Okulu tarafından hazırlanan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlama Töreni saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı.  Daha sonra Selçuk Kaymakam Vekili Erol Türkmen ve Selçuk Belediye Başkanı Dr. Dahi Zeynel Bakıcı törene katılan halkın ve öğrencilerin bayramını kutladı.
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları İlçe Milli Eğitim Müdürü Cezayir Bilekli’nin günün anlam ve önemini belirten bir konuşmasıyla devam etti.  Bilekli’nin konuşmasından sonra “Atatürk ve Çocuk” konulu resim ve şiir yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri protokol üyeler tarafından verildi.
Şehit Astsubay Ömer Halisdemir Tören Alanı’nda düzenlenen kutlamalar İsabey İlkokulu öğrencilerinin zeybek ve birbirinden eğlenceli müzikli dans gösterileri ile devam etti. Törende öğrenciler günün anlam ve önemini belirten şiirler de okudu. 
Selçuk Belediyesi 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları kapsamında düzenlenen Çocuk Şenliği için Selçuklu çocuklar Gazi Park’ta düzenlenen Çocuk Şenliği’nde palyaçolarla yüz boyama etkinliğine de katıldılar. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı Gazi Park’ta kutlayan çocuklar pamuk şeker ve patlamış mısır ikramının tadını da doyasıya çıkardılar.