19 Mayıs Atatürk’ün Anma Gençlik ve Spor Bayramı Selçuk’ta Törenlerle Kutlandı
19 Mayıs Atatürk’ün Anma Gençlik ve Spor Bayramı Atatürk Anıtı önünde düzenlenen törenle kutlandı. Törene Selçuk Kaymakam Vekili Erol Türkmen, Selçuk Belediye Başkanı Dr. Dahi Zeynel Bakıcı, Selçuk Cumhuriyet Savcısı Gökhan Emre Albay, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Hüseyin Kılınç, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Mustafa Alptuğ Aydınlı, kamu kurum Amirleri ve çalışanları, siyasi parti temsilcileri, öğrenciler ile vatandaşlar katıldı.
Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıkarak kurtuluş mücadelesini başlatmasının 99. yıl dönümü kapsamında düzenlenen kutlama program Bando eşliğinde, Şehit Ömer Halis Demir İMKB Anadolu Lisesi önünden protokol üyeleri ve vatandaşlarında katılmasıyla, coşkulu bir Gençlik yürüyüşü ile başladı. Atatürk Anıtı önünde sona eren gençlik yürüyüşünden sonra Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü çelenginin sunulması ile devam eden kutlama programı, Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’ndan sonra Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Hüseyin Kılınç günün anlam ve önemini ile ilgili yaptı. Kılınç konuşmasında; Sayın Kaymakamım, Sayın Belediye Başkanım, Sayın Cumhuriyet Savcım, Protokolün çok değerli üyeleri, Saygı değer Selçuklular, Okullarımızın değerli yöneticileri ve öğretmenleri, geleceğimizin teminatı sevgili gençler; Bugün, Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’da tutuşturduğu kurtuluş meşalesinin, Anadolu’da elden ele, gönülden gönüle dolaşmasının 99. yıldönümü. O gün Samsun’un vatansever insanlarını selamlayan Atatürk’ün taşıdığı duygularla, sizleri selamlıyorum. Milletimizin tüm onur ve asaletiyle Büyük önder Mustafa Kemal Atatür’ün rehberliğinde tarih sahnesinde bir defa daha şaha kalkışının başlangıcıdır 19 Mayıs. Bu kutlu tarih ile birlikte Türk Milleti, kendi makus talihini tersine döndürmeye başlayarak, esaret altında var olunamayacağını ve kutsal vatan topraklarımızın ilelebet işgal edilemeyeceğini tüm dünyaya haykırmıştır.
Mustafa Kemal Atatürk tarafından Samsun’da yakılan özgürlük ateşi, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılmasıyla birlikte kısa sürede dalga dalga tüm yurda yayılmış ve bu inanç ve azimle Kurtuluş Savaşı zaferle sonuçlanmıştır. Bugünkü mevcudiyetimizi ve özgürlüğümüzü o günlerde Vatan uğruna, Bayrak uğruna, Bağımsızlık uğruna seve seve canlarını ortaya koyan aziz şehitlerimize ve gazilerimize borçluyuz.
Sevgili gençler; Yakın bir gelecekte ülke yönetiminde söz sahibi olacak Türkiye Cumhuriyeti’ni omuzlarınızda yükselteceksiniz. Ülkemizi, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün gösterdiği çağdaş medeniyetler seviyesine sizler taşıyacaksınız. Binlerce şehit vererek, sıkıntı ve yokluklar içinde, büyük özverilerle kurulan Türkiye Cumhuriyeti sizlere emanettir. Bu değerli emaneti yaşatmak ve sonsuza kadar korumak, gelecek kuşaklara en iyi şekilde aktarmak, en başta gelen görev ve sorumluluğunuz olmalıdır.
Bu duygu ve düşüncelerle, Ulu Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını ve bu vatan için canlarını seve seve feda eden aziz şehitlerimizi rahmet, minnet ve saygıyla anıyor,  siz gençlerimizin bayramını tebrik ediyorum, dedi.    
Dokuz Eylül  Üniversitesi Efes Meslek Yüksekokulu öğrencisi Hilal Nur Dalcı gençlik adına bir konuşma yaptı.  Şiirlerin okunması ile devam eden kutlama programında, Şehit Ömer Halis Demir İMKB Anadolu Lisesi Ritmik Dans  ve Jimnastik gösterisi, Şehit Erol Olçok Anadolu Lisesi Kickboks gösterisi, Halk Eğitim Merkezi Halk Oyunları gösterisi ve Gençlik Marşının hep beraber okunması ile sona erdi.