15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE  ŞEHİTLER PARKI AÇILDI
TANRISEVEN “TÜRKİYE ÇETELERE TESLİM OLMADI”
15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla tüm Türkiye’de olduğu gibi Selçuk’ta da günün anlam ve önemine ilişkin bir programlar  düzenleniyor. 15 Temmuz’da şehit düşen vatandaşların anısına Selçuk’a kazandırılan 15 Temmuz Demokrasi ve Şehitler Parkı’nın açılışı yapıldı.
15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında Selçuk Belediyesi tarafından yıkımı gerçekleştirilen Eski Vergi Dairesi yerine inşa edilen 15 Temmuz Demokrasi ve Şehitler Parkı’nın da açılışına Selçuk Kaymakam Vekili Tire Kaymakamı Sayın Dr. Hasan Tanrıseven, Selçuk Belediye Başkanı Dr. Dahi Zeynel Bakıcı, Cumhuriyet Savcısı Gökhan Emre Aybay, İlçe Emniyet Müdürü Adem Köpük, İlçe Jandarma Komutanı Mustafa Alptuğ Aydınlı, Selçuk AK Parti İlçe Başkanı Sema Yeşilçimen, Daire amirleri, Sivil toplum kuruluşu başkan ve temsilcileri ile çok sayıda vatandaş katıldı.
Kur’an Tilaveti ile başlayan programda daha sonra dualar okundu. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile devam eden programda ilk konuşmayı Selçuk Belediye Başkanı Dr. Dahi Zeynel Bakıcı Yaptı. Başkan Bakıcı; “15 Temmuz Türk milletinin kendi iradesine sahip çıkacağını tüm dünyaya gösterdiği günlerden bir tanesidir. O Millet ki; kendi iradesini korumak için hiçbir siyasi düşünce ayrımı ayırt etmeksizin sokağa çıkıp tek yürek olmuştur. Biz burada kente nefes alacak bir park açmanın ötesinde o geceki demokrasi şehitlerimizin aziz hatırasını gelecek nesillere aktaracak bir sembol bırakmayı amaçladık.  Bu park büyük bir destana küçük bir saygı duruşu olarak Selçuk’un kent merkezinde yer alacak” dedi.
TANRISEVEN “TÜRKİYE ÇETELERE TESLİM OLMADI”
Selçuk Kaymakam Vekili Dr. Hasan Tanrıseven yaptığı konuşmada; ''Allah’a şükür, Milletimiz çetelere teslim olmadı ve hainlere gerekli dersi verdi'' dedi. Tanrıseven sözlerini şöyle sürdürdü; “Asla unutmamamız ve unutturmamamız gereken 15 Temmuz hain darbe girişimi; demokrasimiz başta olmak üzere Ülkesine, Devletine, Anayasal düzene bağlılığından ve özgürlüğünden asla taviz vermeyeceğini tüm dünyaya haykıran asil Milletimizin güçlü duruşu ve yazdığı kahramanlık destanı ile püskürtülmüştür. Ay-Yıldızlı al bayrağımızın altında toplanan ve 15 Temmuz gecesi Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısıyla çıktıkları meydanlarda, Yurdun dört bir köşesinde tanklara, bombalara, kurşunlara göğsünü siper eden yüce Millet bu hain girişimi vatansever kamu görevlileri ve güvenlik güçlerimizle birlikte canları pahasına kanlarını dökerek engellemiştir. 
Günler ve geceler boyunca tuttukları demokrasi nöbetleri ile de ''BU AZİZ VATAN SAHİPSİZ DEĞİL'' mesajını tüm dünyaya emsali görülmemiş bir biçimde bir kez daha haykırmıştır.”
 
BU PARK ŞEHİTLERİMİZİ HATIRLATACAK
 
“Bugün üzerimize düşen görev 15 Temmuzu doğru anlamak ve bir daha ülkemizde böyle hain girişimlerin olmaması için çocuklarımıza yeni nesillerimize bunu anlatmaktır. İşte bu vesile ile Selçuk Belediyemiz burada 15 Temmuz Şehitleri Parkını açtı, Belediye Başkanımızın Şahsında, Belediye Meclisimizi ve Selçuk Halkını tebrik ediyorum. İnanıyorum ki burada Halkımız oturdukça 15 Temmuz hain darbe girişimini anımsayacak ve bu darbecileri lanetlerken aynı zamanda canını veren şehitlerimizi rahmetle aziz gazilerimizi minnetle anacaktır. Bu duygu ve düşüncelerle 15 Temmuz darbe girişimi başta olmak üzere ülkemizin aydınlık geleceği uğruna vatan aşkıyla canını hiçe sayan şehitlerimize bir kez daha Allan’dan Rahmet, Gazilerimizi Şükran ve Minnetle anıyorum. Ebediyete intikal eden tüm Şehitlerimiz ve gazilerimizin ailelerinin ve yakınlarının daima yanlarında olacağımızı da bir kez daha vurguluyor, sizleri en derin sevgi ve saygılarla selamlıyorum”
 
“KAYMAKAM TANRISEVEN LOKMA DAĞITTI”
 
15 Temmuz Demokrasi ve Şehitler Parkının Kurdela kesimi Kaymakam Tanrıseven, Belediye Başkanı Bakıcı ve diğer protokol üyeleri tarafından yapıldı. Daha sonra hain darbe girişimini hatırlatan resim sergisi gezildi. Parkın açılış programından sonra Kaymakam Tanrıseven ve Başkan Bakıcı Vatandaşlara Lokma dağıttı.