14 Mayıs Mahallesi Halk Toplantısı Yapıldı
İçişleri Bakanlığının genelgesi ile tüm Türkiye'de düzenlenen Halk Günü, Selçuk Kaymakam Vekili Erol Türkmen başkanlığında Selçuk Belediyesi Gazi Kafe de gerçekleşti. Halk Gününde 14 Mayıs Mahallesi sakinleri ile buluşan Selçuk Kaymakam Vekili Erol Türkmen ve Selçuk Belediye Başkanı Dr. Dahi Zeynel Bakıcı, tüm kurum amirleri ile birlikte mahalle sakinlerinin sorunlarını tartıştılar.  Mahalle Muhtarı ile birlikte 14 Mayıs sakinlerinin  katıldığı Halk Gününde  Kaymakam, toplantıya katılan Mahalle Muhtarları, Oda ve Kurum amirlerinin fikirlerini dinledi.
Mahallenin büyük bir bölümünde telefon ve internet alt yapısının olmadığına dikkat çeken 14 Mayıs Mahallesi Muhtarı Niyazi Bakıcı; “Ayrıca mahallenin bazı bölgelerinde alt geçitlerin kapanması nedeniyle birçok evlerde su baskınları da meydana geldiğini de dile getirerek bunların zaman içerisinde yapılmasını istedi. Alt yapı çalışmaları sırasında bozulan yolların da bir an önce düzeltilmesi gerekmektedir. 14 Mayıs Mahallesi olarak 2018-2019 eğitim öğretim yılında 8 Eylül İlkokulu kapanacağından mahallemizde yeni bir İlkokul yapılması gerekmektedir” dedi.
Selçuk Belediye Başkanı Dr. Dahi Zeynel Bakıcı; “ Genel olarak 14 Mayıs Mahallemizdeki en önemli sorun yolların düzgün yapılmaması veya yarım bırakılması. Bununla ilgi çalışmalarımız devam ediyor, görüşmelerimiz de devam ediyor. Bütün yamaları hemen hemen biz yapıyoruz. İzsu’nun yarım bıraktığı yada düzgün yapmadığı yerleri biz tamamlıyoruz. Bazı Mahallelerimizde çok uzun metrajlı bırakılan yerler var. Buralar ihaleyle verilen işler olduğundan direk müdahale yapılamıyor. İzmir Büyükşehir ile bu konuda görüşmelerimiz devam ediyor. İzsu dan ümidimizi kestik. Büyükşehir AYKOME ile yaptığımız çalışmalarda Pazartesi itibari ile İzbeton buraları kapatacağı sözünü verdi, onlarda yapmazsa vatandaşlarımızın daha fazla mağdur olmaması için son çare biz yapacağız” dedi.
Selçuk Kaymakam Vekili Erol Türkmen “Bu toplantı şimdiye kadar yapılan toplantıların en verimli ve yararlısı olduğu kanaatindeyim. Herkes sorunlarını en iyi şekilde bizlere aktardı, notlarımızı aldık. Sorunların ve çözümlerinin takipçisi olacağız, herşey vatandaşlarımızın huzuru ve daha iyi hayat standartlarında yaşaması içindir. Toplantıya katılan herkesi tebrik ediyorum” dedi.