30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 96. Yıldönümü Kutlandı
 
30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 96. Yıldönümü tüm yurtta olduğu gibi Selçuk’ta da törenlerle kutlandı. Saat 09:30’da başlayan kutlama programına ilçedeki Kamu kurum ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerinin yanı sıra siyasi partilerin başkan ve üyeleri, Şehit ve Gazi Aileleri Derneği başkan ve üyeleri ile çok sayıda vatandaş katıldı.
Selçuk Hükümet Konağı’ndaki Atatürk Anıtı önünde düzenlenen tören, Selçuk Kaymakam Vekili Erol Türkmen ve Selçuk Belediye Başkanı Dr. Dahi Zeynel Bakıcı tarafından Atatürk Anıtına çelenklerin sunulmasıyla başladı.
Program, saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasında sonra Selçuk Şehit Erol Olçok Anadolu Lisesi Edebiyat Öğretmeni Sevda Çakıroğlu, günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yaptı. Konuşmasında; “ 30 Ağustos, bir milletin küllerinden doğuşu, Ay ve yıldızın şahlanışı, doğudan batıya kuzeyden güneye emperyalizme karşı baş kaldıran, mazlum halkların umut ışığı. 30 Ağustos Mustafa Kemal’in zafer görünüşü, Türkiye Cumhuriyeti’nin temeli, ordu millet buluşması, Başkomutanın 96 yıl öncesinden seslenişidir. Cumhuriyetin Kurucusu Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını ve bu vatan için canlarını feda eden aziz şehitlerimizi rahmet, minnet ve saygıyla anıyor, Tüm halkımızın Zafer bayramını tebrik ediyorum” dedi.    
Tören, İlçe İMKB Anadolu Lisesi öğrencisi tarafından okunan şiir ve Halit Köse isimli vatandaşımızın okuduğu İstiklal Marşı sonrası kaymakamlık makamında tebriklerin kabulüyle devam etti.
Kaymakamlık makamında tebrik ve katılımcılara sunulan ikram sonrası heyet daha sonra Selçuk Mezarlığındaki şehitliği ziyaret etti. Program Selçuk İlçe Müftülüğü adına törene katılan din görevlisinin okumuş olduğu Kur’anı Kerim ve dua ile sona erdi.